رئیس کارکنان کاخ سفید: پزشکان بسیار نگران بودند اما حال ترامپ بهتر است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
عکسی که کاخ‌سفید از فعالیت دونالد ترامپ در بیمارستان نظامی والتر رید منتشر کرده است
عکسی که کاخ‌سفید از فعالیت دونالد ترامپ در بیمارستان نظامی والتر رید منتشر کرده است   -   کپی رایت  AP Photo

مارک مدوز، رئیس کارکنان کاخ سفید می گوید پزشکان «بسیار نگران» حال رئیس جمهوری آمریکا پس از ابتلا به ویروس کرونا بودند اما وضعیت جسمانی دونالد ترامپ بهبود یافته است.

به گفته رئیس کارکنان کاخ سفید دلیل نگرانی پزشکان کاهش سطح اکسیژن خون دونالد ترامپ بود. مارک مدوز با این حال در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» تاکید کرد که در روزهای گذشته هرگز احتمال انتقال قدرت به دلیل وضع جسمانی رئیس جمهوری آمریکا مطرح نشده بود.

وی افزود: «دیروز صبح [جمعه صبح] ما بسیار نگران بودیم. او تب داشت و سطح اکسیژن [در خون] هم به سرعت افت کرده بود.»

سخنان مارک مدوز در حالی بیان می شود که طی ساعات اخیر اطلاعات ضد و نقیضی در مورد وضعیت جسمانی دونالد ترامپ پس از ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» منتشر شده بود.

رسانه های آمریکا روز شنبه به نقل از یک منبع آگاه گزارش داده بودند که «علائم حیاتی» دونالد ترامپ طی ۲۴ ساعت اخیر «بسیار نگران کننده» بوده و ۴۸ ساعت آینده در روند بهبود او «بسیار کلیدی» محسوب می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
مارک مدوز، رئیس کارکنان کاخ‌سفیدAP Photo

سخنان این منبع آگاه که برخی رسانه های آمریکایی مدتی بعد او را مارک مدوز معرفی کردند با اظهارات رسمی پزشک دونالد ترامپ در نشست خبری روز شنبه تناقض داشت.

شان کانلی، پزشک رئیس جمهوری آمریکا در جریان این نشست خبری تاکید کرده بود که حال دونالد ترامپ «بسیار خوب» است. با این حال او نیز شنبه شب با انتشار بیانیه ای محتاطانه گفت که رئیس جمهوری ایالات متحده هنوز «از خطر نجات نیافته» است اما اعضای کادر درمانی او «محتاطانه امیدوار» هستند.

دونالد ترامپ، ۷۴ ساله از روز جمعه تاکنون در بیمارستان نظامی والتر رید در حومه واشنگتن بستری شده است. نتیجه تست کرونای او و همسرش پنجشنبه شب مثبت اعلام شده بود.

رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب با انتشار ویدئویی در شبکه اجتماعی توئیتر گفت که حالش بهتر است و «به زودی» کارزار انتخاباتی خود را از سر خواهد گرفت.

او افزود که روزهای آینده برای سلامتش «آزمون بزرگی» محسوب می شود. نامزد جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در بخشی از سخنانش همچنین گفت که هنگام مراجعه به بیمارستان حالش «خیلی خوب نبوده» است.

دونالد ترامپ در حالی در بیمارستان به سر می برد که کمتر از یک ماه به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده باقی مانده است.