انتقال ترامپ به بیمارستان؛ چه داروهایی برای رئیس‌جمهوری آمریکا تجویز شده است؟

انتقال دونالد ترامپ به بیمارستان
انتقال دونالد ترامپ به بیمارستان Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروهی از پزشکان بر این باور هستند که تزریق دارویی تائیدنشده به دونالد ترامپ با توجه به سن بالای او می‌تواند به طور بالقوه خطرناک باشد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه تنها چند ساعت پس از تائید ابتلایش به ویروس جدید کرونا در بیمارستانی نظامی در حومه واشنگتن بستری شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در عین حال با انتشار یک پیام ویدئویی تاکید کرد که حالش «خوب» است. او در این پیام کوتاه گفت: «مایلم از همه به خاطر حمایت خارق العاده شان تشکر کنم. فکر کنم که حالم خیلی خوب است اما می خواهیم مطمئن شویم که همه چیز خوب پیش می رود.»

چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا دقایقی پس از انتشار این پیام ویدئویی در حالی که ماسک به صورت زده بود با عبور از حیاط کاخ سفید سوار بالگردی شد که او را به بیمارستان والتر رید در حومه واشنگتن منتقل کرد.

دونالد ترامپ، ۷۴ ساله، جمعه شب از این داخل این بیمارستان نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: «فکر کنم حالم خوب است! از همه ممنونم! با عشق!»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کیلی مک انینی، سخنگوی کاخ سفید گفته است که رئیس جمهوری آمریکا چند روز آینده را در بیمارستان سپری خواهد کرد. به گفته وی انتقال دونالد ترامپ به بیمارستان به توصیه کارشناسان پزشکی و براساس «رعایت کامل جوانب احتیاطی» صورت گرفته است.

سخنگوی کاخ سفید افزود که دونالد ترامپ وظایف خودش را از بیمارستان والتر رید که دفتر کار ویژه ای برای رئیس جمهوری آمریکا در داخل آن در نظر گرفته شده است انجام خواهد داد.

AP Photo
انتقال دونالد ترامپ به بیمارستانAP Photo

از روند درمان دونالد ترامپ چه می دانیم؟

کیلی مک انینی جمعه شب همچنین با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که برای دونالد ترامپ بنا به تشخیص متخصصان داروی ضدویروسی «رمدسیویر» تجویز شده است. سخنگوی کاخ سفید در عین حال تاکید کرده است که رئیس جمهوری آمریکا به تنفس با ماسک اکسیژن احتیاج ندارد.

شان کانلی، پزشک دونالد ترامپ روز جمعه در جدیدترین گزارش خود از حال وی نوشت که رئیس جمهوری آمریکا «همچنان از خستگی رنج می برد اما روحیه خوبی دارد.»

لحن گزارش روز جمعه پزشک دونالد ترامپ نسبت به گزارش اولیه او در روز پنجشنبه جدی تر است. شان کانلی در گزارش پنجشنبه شب خود تاکید کرده بود که حال بیمارش «خوب» است.

من در زمینه استفاده از داروهای آزمایشی و تائیدنشده برای [بیماران مسن] به طور کلی بسیار محتاط هستم.
کارلا پریسینوتو
متخصص در دانشگاه کالیفرنیا

از سوی دیگر پزشکان آمریکایی روز جمعه ترکیبی از پادتن ها را که شرکت داروسازی «ریجنران» (Regeneron) تولید کرده است به دونالد ترامپ تزریق کردند. این محصول شرکت «ریجنران» در مرحله آزمایش بالینی است و استفاده از آن تائید نشده است.

گروهی از پزشکان نسبت به تزریق این دارو به رئیس جمهوری آمریکا اعتراض کرده اند. آنها بر این باور هستند که تزریق این دارو به دونالد ترامپ در حالی که هنوز از اثرات جانبی آن اطلاعات کاملی در دسترس نیست «بی احتیاطی» محسوب می شود.

این گروه از پزشکان همچنین تاکید می کنند که با توجه به سن بالای دونالد ترامپ تزریق داروهای تائیدنشده می تواند به طور بالقوه خطرناک باشد. کارلا پریسینوتو، متخصصی که در دانشگاه کالیفرنیا فعالیت می کند در این باره گفت: «من در زمینه استفاده از داروهای آزمایشی و تائیدنشده برای [بیماران مسن] به طور کلی بسیار محتاط هستم.»

AP Photo
انتقال رئیس‌جمهوری آمریکا به بیمارستانAP Photo

دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهوری آمریکا روز جمعه در مصاحبه با شبکه «فاکس نیوز» گفته بود که تلفنی با پدرش صحبت کرده و او بیماری «کووید ۱۹» را «جدی» گرفته است. فرزند دونالد ترامپ با این حال افزود که رئیس جمهوری ایالات متحده به انجام وظایفش ادامه می دهد.

علاوه بر دونالد ترامپ شمار دیگری از چهره های حزب جمهوریخواه از جمله چند عضو این حزب در مجلس سنا و همچنین کلیان کانووی، مشاور پیشین رئیس جمهوری آمریکا طی ساعات گذشته اعلام کرده اند که به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: نتیجه تست کرونای من و همسرم مثبت است

پسران مفتخر چه کسانی هستند و چرا ترامپ از آن‌ها خواست تا «عقب بنشینند و آماده باشند»؟

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟