کرونا در جهان؛ شمار شهرهای دارای «وضعیت قرمز» در ایران رو به افزایش است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
Thanassis Stavrakis
Thanassis Stavrakis   -   کپی رایت  AP Photo

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران تا نیمروز پنج‌شنبه اول اکتبر (۱۰ مهر) به ۴۶۱ هزار و ۴۴ نفر و شمار قربانیان این ویروس به ۲۶ هزار و ۳۸۰ نفر رسید.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت، تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۳ هزار و ۸۲۵ مورد جدید ابتلا به کووید۱۹ تایید شده است که از این تعداد ۱۹۲۵ نفر بستری شده‌اند.

در همین مدت ۲۱۱ نفر از این بیماری جان باخته‌اند و درمجموع نیز در حال حاضر ۴۱۲۱ بیمار در سراسر کشور در وضعیت بحرانی به سر می‌برند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین اعلام کرد که در حال حاضر ۱۵۸ شهر در «وضعیت قرمز» قرار دارند و تعداد شهرهای در وضعیت قرمز در استان‌های آذربایجان‌غربی، اردبیل، البرز، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کرمانشاه، کردستان، مازندران و هرمزگان رو به افزایش است.

وضعیت همه‌گیری کرونا در جهان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان نیز به بیش از ۳۴ میلیون و ۲۲۸ هزار نفر و شمار قربانیان آن به بیش از ۱ میلیون و ۱۹ هزار نفر رسیده است.

ایالات متحده آمریکا با بیش از ۷ میلیون و ۴۵۳ هزار مبتلا و بیش از ۲۱۱ هزار و ۸۰۰ قربانی همچنان در صدر جدول کشورهای گرفتار با این بیماری قرار دارد.

پس از آن هند، برزیل، روسیه، کلمبیا، پرو، اسپانیا، آرژانتین، مکزیک و آفریقای جنوبی جایگاه دوم تا دهم را به خود اختصاص داده‌اند.

ایران هم اکنون در جدول جهانی کشورهایی که با کووید۱۹ دست و پنجه نرم می‌کنند، جایگاه سیزدهم را از لحاظ شمار مبتلایان، جایگاه دهم را در موضوع بیشترین شمار مرگ و میر و جایگاه چهارم را به عنوان کشوری با بیشترین بیمار در وضعیت بحرانی دارد.