عروسی مرگ در آمریکا؛ ۱۷۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و ۷ تن جان باختند

Jae C. Hong
Jae C. Hong   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

هیچکدام از ۷ قربانی این حادثه «حضور فیزیکی» در این مراسم نداشته‌اند. بیش از ۸۰ مورد ابتلا نیز در زندانی به ثبت رسیده که در ۳۷۰ کیلومتری محل برگزاری این مراسم قرار داشت.

شرکت در یک مراسم عروسی در ایالت «مین» آمریکا باعث شد که دست‌کم ۱۷۷ نفر از ساکنان این ایالت کوچک که در نزدیکی خاک کانادا واقع شده، به ویروس کرونا مبتلا شوند و ۷ نفر نیز جان خود را از دست بدهند.

در این مراسم که ۷ اوت برگزار شد ۶۵ نفر شرکت کرده بودند؛ اما پس از برگزاری آن، کرونا به سرعت در منطقه گسترش یافت و حتی افرادی را آلوده کرد که اصلا در این مراسم حضور نداشتند و تنها با شماری از میهمانان عروسی در ارتباط بوده‌اند.

مراسم ابتلا در کلیسایی کوچک برگزار شد و سپس میهمانان برای برگزاری جشن، به مسافرخانه‌ای در نزدیکی شهر ۴ هزار نفری «میلینوکت» رفتند.

دو روز بعد از برگزاری این عروسی، آزمایش کرونای ۲۴ نفر از افرادی که به نوعی با این مراسم در ارتباط بودند مثبت اعلام شد و درنهایت روز گذشته مقامات منطقه اعلام کردند دست‌کم ۱۷۷ نفر در پی برگزاری این عروسی، آلوده به ویروس کرونا شده و ۷ نفر جان باخته‌اند.

به گفته مقامات منطقه هیچکدام از ۷ قربانی این حادثه «حضور فیزیکی» در این مراسم نداشته‌اند. بیش از ۸۰ مورد ابتلا نیز در زندانی به ثبت رسیده که در ۳۷۰ کیلومتری محل برگزاری این مراسم قرار داشته و تنها یکی از زندانبانانِ آن در عروسی شرکت کرده است.

۱۰ مورد ابتلا نیز در کلیسای محل برگزاری مراسم به ثبت رسیده است.

ابتلای این ۱۷۷ نفر در حالی تایید شده که مقامات این ایالت کوچک با ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت، از همان آغاز شیوع کرونا مقررات سختیگرانه‌ای را برای حفظ فاصله اجتماعی میان افراد به اجرا گذاشته بودند. آنها توانسته بودند تا پیش از برگزاری این عروسی، شیوع کرونا را با موفقیت کنترل کنند؛ بگونه‌ای که حتی برخی از ساکنان معتقد بودند موضوع شیوع ویروس کرونا در ایالت «مین» را باید چیزی مربوط به گذشته دانست.

رئیس شورای شهر «میلینوکت» روز پنج‌شنبه اعلام کرد: «وقتی فهمیدیم چه اتفاقی افتاده است، بار دیگر همه در وضعیت قرنطینه قرار گرفتند و همه فعالیت‌ها را در شهر تعطیل کردیم.»

در حال حاضر در جدول جهانی کشورهای درگیر با ویروس کرونا، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۶ میلیون و ۸۷۴ هزار مبتلا و بیش از ۲۰۲ هزار مرگ در صدر قرار دارد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا