Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

عبدالله عبدالله: با حس خوبی پاکستان را ترک می‌کنم

Anjum Naveed
Anjum Naveed Copyright /Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Copyright /Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عبدالله عبدالله، رئیس تیم مذاکره‌کننده صلح افغانستان پیش از ترک پاکستان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه از احساس مثبتش پس از سفر به این کشور خبر داد.

آگهی

عبدالله عبدالله، رئیس تیم مذاکره‌کننده صلح افغانستان پیش از ترک پاکستان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه از احساس مثبتش پس از سفر به این کشور خبر داد.

آقای عبدالله روز سه‌شنبه ۲۹ سپتامبر در راس هیات مذاکره کننده صلح افغانستان به پاکستان سفر کرد. وی در این سفر با برخی مقام‌های سیاسی پاکستان از جمله نخست وزیر و وزیر امور خارجه دیدار کرد.

او پیش از ترک پاکستان در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: «با حس مثبتی این کشور را ترک می‌کنم، روزهای نخست یافتن، زبان مشترک برای ما چالش بود، البته ما به یک زبان حرف می‌زنیم منظورم نحوه برقراری ارتباط است. الان اوضاع خوب پیش می‌رود و خوشبختانه بر تنگناهای اخیر نیز پیروز خواهیم شد.»

آقای عبدالله پیش از این گفته بود که زمان آن فرا رسیده است تا دو کشور همسایه از «شعارها و بیانیه‌های کهنه و تئوری‌های توطئه‌ای که ما را عقب نگه داشته است» دست بردارند.

سفر عبدالله عبدالله در یک زمان حساس در تاریخ افغانستان صورت گرفته است چراکه تیم مذاکره‌کننده منصوب دولت در قطر در حال مذاکره با طالبان برای پایان دادن به جنگ داخلی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده آمریکا وارد دوحه شد؛ ماموریت: باز کردن گره گفتگوهای صلح افغانستان

حضور دوباره زلمی خلیلزاد در قطر؛ آیا بن بست صلح افغانستان گشوده می شود؟

عبدالله عبدالله، مذاکره کننده ارشد افغانستان با طالبان وارد پاکستان شد