بلومبرگ: دولت ترامپ در حال بررسی طرح تحریم کل بخش مالی ایران است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
A woman walks past of a mural depicting members of Iran's Basij volunteer paramilitary force, in downtown Tehran, Iran
A woman walks past of a mural depicting members of Iran's Basij volunteer paramilitary force, in downtown Tehran, Iran   -   کپی رایت  AP Photo

خبرگزاری بلومبرگ به نقل سه مقام آگاه خبر داد که دولت ترامپ در حال بررسی تحریم‌های جدیدی است تا با هدف قرار دادن بیش از دوازده بانک دیگر و کل بخش مالی ایران، ارتباط بین‌المللی اقتصاد این کشور را به جز در مواردی محدود، قطع کند.

به گزارش بلومبرگ، تحریم‌های جدید با دو هدف پیشنهاد خواهد شد: نخست مسدود کردن معدود مسیرهای ارتباط مالی دولت ایران و دوم، بی اثر کردن وعده جو بایدن، نامزد دموكرات برای بازگشت دوباره آمریکا به برجام در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر.

به موجب این پیشنهاد، دولت آمریکا کل بخش‌ مالی ایران را با استناد به فرمان اجرایی ۱۳۹۰۲ تحریم خواهد کرد؛ فرمانی که دونالد ترامپ ژانویه سال جاری میلادی آن را برای تحریم بخش‌های عمرانی و صنایع و معادن ایران صادر کرد.

این منابع آگاه به بلومبرگ گفته‌اند که این تحریم‌ها افزون بر بانک‌هایی تاکنون مشمول تحریم‌های آمریکا نشده بودند، قصد دارد شبکه صرافی و ساز و کار مبادلات غیررسمی حواله‌ای را شامل شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

طرح پیشنهادی این تحریم‌ها در دست بررسی است و هنوز برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ارسال نشده است.