Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آمریکا: ۹۲ وبسایت وابسته به سپاه توقیف شد، تحریم‌های تازه در راه است

توقیف وبسایت‌های خبری وابسته به سپاه پاسداران
توقیف وبسایت‌های خبری وابسته به سپاه پاسداران Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این طرح ضمن همکاری پلیس فدرال آمریکا با گوگل، فیسبوک و توییتر اجرا شده است.

آگهی

وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد ۹۲ دامنهٔ اینترنتی وابسته به سپاه پاسداران را توقیف کرده است. این در حالی است که یک مقام آگاه کنگرهٔ این کشور نیز از رسیدن تحریم‌های تازه علیه ایران خبر می‌دهد.

طبق اعلام این وزارتخانه، سپاه پاسداران از این پایگاه‌های اینترنتی، که چهار تای آنها ظاهر وبسایت‌های خبری اصیل را داشته‌اند، برای انتشار اخبار جعلی و اطلاعات نادرست علیه آمریکا بهره می‌برده و تلاش داشته تا سیاست داخلی و خارجی ایالات متحده را تحت تأثیر قرار دهد.

چارج بنت، مسئول فنی اجرای این عملیات اعلام کرد که این طرح ضمن همکاری پلیس فدرال آمریکا با گوگل، فیسبوک و توییتر اجرا شده است.

این در حالی است که مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آغاز شده و مقامات امنیتی آمریکا پیش از این هشدار داده بودند که ایران در صدد است تا نهادهای دموکراتیک این کشور را تضعیف کند.

چهار وبسایت خبری انگلیسی‌زبان که مسدود شده‌اند عبارتند از: newsstand7.com ،usjournal.net، usjournal.us و twtoday.net و ۸۸ وبسایت دیگر که در ظاهرِ وبسایت‌های خبری فعالیت داشته‌اند،‌ مخاطبانی در غرب اروپا، خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا را هدف قرار داده بودند.

تحریم‌های مالی تازه علیه ایران در راهند

ایالات متحده قصد دارد تحریم‌های تازه‌ای را علیه بخش مالی و سرمایه گذاری ایران وضع کند. یک مقام آگاه در سنای آمریکا ضمن اعلام این خبر تصریح کرد این تحریم‌ها تا روز پنج‌شنبه اعلام خواهد شد.

تحریم‌های فوق که به‌ احتمال زیاد ایران را از دسترسی به بازارهای مالی و بخش سرمایه‌گزاری در جهان محروم خواهد کرد در حالی وضع می‌شوند که هم‌پیمانان اروپایی ایالات متحده پیش از این با پیشنهاد آمریکا مبنی بر اعمال مجدد تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران مخالفت کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یکی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران درگذشت

بلومبرگ: دولت ترامپ در حال بررسی طرح تحریم کل بخش مالی ایران است

بازگشت تحریم‌های سازمان ملل؛ همه چیز در گروی قطعنامه ۱۹۲۹