Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

استرالیا؛ دستگاه تولید موج برای تمرین موج‌سواران

مسابقات قهرمانی موج‌سواری حرفه‌ای زنان در سال ۲۰۱۲ در برزیل
مسابقات قهرمانی موج‌سواری حرفه‌ای زنان در سال ۲۰۱۲ در برزیل Copyright Felipe Dana/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Felipe Dana/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به گفته موج سواران حرفه‌ای که در این مکان تمرین می‌کنند این دستگاه به نوعی رویایی کودکانه است که به حقیقت پیوسته است.

آگهی

موج‌سواران حرفه‌ای در استرالیا در یک دریاچه مصنوعی بر روی موج‌های گوناگون تمرین می‌کنند. این دریاچه مصنوعی به تازگی و در منطقه مرکزی کوئینزلند استرالیا افتتاح شده است. این دریاچه یا استخر بزرگ به یک تکنولوژی جدید تولید موج مصنوعی مجهز است. دستگاه تولید موج با ایجاد فشار بر سطح آب آن را به سمت کناره‌ها می‌راند و موج ایجاد می‌کند. این دستگاه قابلیت ایجاد پنج نوع متفاوت و ۲۰۰ موج در ساعت را دارد.

به گفته موج سواران حرفه‌ای که در این مکان تمرین می‌کنند این دستگاه به نوعی رویایی کودکانه است که به حقیقت پیوسته است. آنها می‌گویند شرایط کنترل شده محیط دریاچه مصنوعی و یکنواختی بیشتر این امواج نسبت به امواج اقیانوس به آنها امکان تمرین راحت‌تر و یادگیری سریعتر حرکات جدید را می‌دهد. چنین قابلیتی برای آنهایی که دریاچه‌های موج‌دار طراحی می‌کنند جالب است.

اگرچه این استخر تا تحقیقات بیشتر هنوز جنبه آزمایشی دارد اما مجریان این طرح به آینده خوش بین هستند. به گفته آنها، امکان یادگیری و امکان تنظیم‌های بالایی که این دستگاه دارد توجه مشتریان زیادی را جلب کرده است. طراحان این پارک آبی می‌گویند تا کنون بیش از ۵۵۰ درخواست اطلاعات و پیشنهاد تجاری دریافت کرده‌اند . آنها باور دارند تا ۵ سال دیگر این دستگاه در گوشه و کنار حداقل ۵۰ پارک آبی و دریاچه‌ جهان به فروش خواهد رسید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مسابقهٔ سگ‌های موج‌سوار هم مجازی برگزار می‌شود

بزی با تفریحات متفاوت؛ از تختۀ موج سواری تا گردش با اتومبیل

خلیجی در آفریقای جنوبی؛ گشت و گذار کوسه بزرگ زیر پای موج‌سواران