کشاورزان هندی در اعتراض به قانون جدید اصلاحات کشاورزی جاده‌ها را بستند

اعتراض کشاورزان هندی به قانون جدید اصلاحات کشاورزی
اعتراض کشاورزان هندی به قانون جدید اصلاحات کشاورزی Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تضمین‌های دولت نتوانسته است تا میلیون‌ها کشاورز در ایالت هایی مانند پنجاب و هاریانا را مجاب کند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود کشاورزان بیشتری از ایالت‌های پنجاب، هاریانا، اوتار پرادش و مادیا پرادش به این اعتراض‌های خیابانی بپیوندند.

آگهی

کشاورزان هندی روز جمعه در ادامه اعتراضات شان به قانون جدید اصلاحات کشاورزی، جاده ها و خطوط راه آهن را مسدود کردند. از همین رو مقام‌های هندی مجبور شدند تا رفت و آمد قطارها را در برخی مسیرها لغو کنند.

کشاورزان معتقد هستند که با قانون جدید «اصلاحات کشاورزی» آنها مجبور می‌شوند تا شرکت‌های خصوصی را در فروش محصولات شان سهیم کنند.

دولت می‌گوید که کشاورزان با قانون جدید امکان می یابند تا هم محصولات خود را به خریداران بخش خصوصی بفروشند و هم همچنان محصولات اصلی مانند برنج و گندم را با قیمت‌های تضمین شده به دولت بفروشند.

با این حال نمایندگان حزب کنگره به عنوان بزرگترین حزب اپوزیسیون هند معتقد هستند که ادعای نخست وزیر هند برای دادن وام به کشاورزان، «دروغ محض» است. آنان تاکید کردند که دولت «نارندرا مودی» ابتدا قصد داشته تا به اسم اصلاحات اراضی، زمین‌های کشاورزان را تصاحب کند.

در هر حال تضمین‌های دولت نتوانسته است تا میلیون‌ها کشاورز در ایالت هایی مانند پنجاب و هاریانا را مجاب کند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود کشاورزان بیشتری از ایالت‌های پنجاب، هاریانا، اوتار پرادش و مادیا پرادش به این اعتراض‌های خیابانی بپیوندند. کشاورزان هندی می گویند که تصویب این قانون آنها را به شرکت‌های خصوصی بدهکار کرده و در نهایت باعث از دست رفتن زمین‌های آنان می شود.

پلیس در ایالت‌های مختلف با هدف جلوگیری از بروز هرگونه خشونت، به ویژه در اطراف دهلی نو، مقررات امنیتی را افزایش داده است.

پیش از این نیز اعتراض‌های کشاورزان هندی که برخی از آنان با به دندان گرفتن موش به خیابان‌ها آمده بودند، بازتاب‌های گسترده‌ای در رسانه‌های خبری داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جاری شدن سیل در هند در پی باران‌های موسمی

درخواست گروهی از زنان هندی از نخست وزیر: از مردان بخواهید در کارِ خانه کمک کنند

تحریم غلات اوکراین؛ کی‌یف علیه سه کشور اتحادیه اروپا شکایت کرد