Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

درخواست گروهی از زنان هندی از نخست وزیر: از مردان بخواهید در کارِ خانه کمک کنند

گروهی از زنان هندی
گروهی از زنان هندی Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زنی در هند با ایجاد درخواستی در فضای اینترنت از نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور خواست تا مردان را به مشارکت در کارهای خانه ترغیب کند. تاکنون ۷۰ هزار نفر این درخواست را امضا کرده‌اند.

آگهی

زنی در هند با ایجاد درخواستی در فضای اینترنت از نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور خواست تا مردان را به مشارکت در کارهای خانه ترغیب کند. تاکنون ۷۰ هزار نفر این درخواست را امضا کرده‌اند. این درخواست همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در هند و در خانه ماندن بسیاری از خانواده‌ها صورت گرفته است.

طبق گزارش بی‌بی‌سی جهانی، مشاغل خانگی در هندوستان همچنان در حالت سنتی خود باقی مانده و سنگین و متعدد است. بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، در تعداد کمی از خانه‌های هندی‌ها ماشین ظرفشویی، جاروبرقی و حتی ماشین لباسشویی وجود دارد.

بنابراین ظرف‌ها باید شسته شوند، لباس‌ها نیز در سطل شسته می‌شوند و برای خشک کردن آن‌ها، باید آویزان شوند. خانه‌ها معمولا با جارو دستی تمیز می‌شوند. نگهداری از کودکان و سالمندان هم اغلب در خانه انجام می‌شود. به طور سنتی اغلب این کارها توسط زنان انجام می‌شود و همچنان فرهنگ مردسالارانه مشارکت مردان در کارهای خانه را غیرعادی می‌داند.

در بین شهروندان طبقه متوسط معمولا بخش‌هایی از کارهای خانه با کمک گرفتن و استخدام افرادی از بیرون انجام می‌شود اما همه چنین امکانی ندارند که فردی را استخدام کنند. بنابراین تنش بین افراد خانواده برای انجام کارهای خانه در بین هندی‌ها افزایش یافته است تا جاییکه، کار به امضای طوماری خطاب به نارندرا مودی، نخست وزیر هند کشیده است تا او را ترغیب به مداخله کنند.

سوربانا قوش، نویسنده این درخواست از نخست وزیر هند می‌خواهد که در سخنرانی آینده خود به این موضوع رسیدگی و همه مردان هندی را ترغیب به انجام کارهای خانگی کند تا سهمی برابر در انجام کارهای خانه داشته باشند.

وی در درخواست خود نوشته است: «این یک سوال اساسی است، چرا بیشتر مردم درباره آن حرفی نمی‌زنند؟» تاکنون این درخواست را ۷۰ هزار نفر امضا کرده‌اند.

طبق گزارش سازمان بین‌المللی کار، در سال ۲۰۱۸ زنان در مناطق شهری هند ۳۱۲ دقیقه در روز را صرف کارهای خانه بدون هیچ دستمزدی کرده‌اند. در این بین سهم مردان تنها ۲۹ دقیقه در روز است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشاورزان هندی در اعتراض به قانون جدید اصلاحات کشاورزی جاده‌ها را بستند

نشت گاز در هند ۱۱ قربانی گرفت و صدها نفر را راهی بیمارستان کرد

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند