Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رکورد ابتلای روزانه به ویروس کرونا در فرانسه و بریتانیا شکست

شتاب کرونا در اروپا
شتاب کرونا در اروپا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در اروپا تا کنون بیش از سه میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ ثبت شده و بیش از ۱۸۷ هزار نفر از شهروندان قاره سبز نیز بر اثر ابتلا به این بیماری همه‌گیر جان خود را از دست داده داده‌‌اند.

آگهی

موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ همچنان بسیاری از کشورهای اروپایی را در می‌نوردد به نحوی که فرانسه و بریتانیا بالاترین میزان ابتلای روزانه به کووید را از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون ثبت کردند.

وزارت بهداشت فرانسه روز پنجشنبه از شناسایی و ثبت بیش از ۱۶ هزار مورد جدید ابتلا به بیماری کووید۱۹ طی یک دوره بیست و چهار ساعته خبر داد. این میزان بالاترین نرخ روزانه ابتلا در این کشور از ابتدای همه‌گیری بیماری کووید۱۹ محسوب می‌شود.

رکورد قبلی ابتلای روزانه به کووید در فرانسه با شناسایی حدود ۱۳ هزار و پانصد بیمار جدید در همین ماه، شش روز پیش از این به ثبت رسیده بود.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت فرانسه از وضعیت پیشرفت بیماری کووید، با فوت ۵۲ شهروند دیگر فرانسوی شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور به بیش از ۳۱ هزار و پانصد نفر افزایش یافته است.

در این گزارش همچنین با اشاره به بستری شدن نزدیک به ۵ هزار نفر از شهروندان فرانسوی در بیمارستان طی یک دوره هفت روزه به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ تاکید شد که موارد پذیرش بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بار دیگر با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

به موجب این گزارش همچنین برای نخستین بار از هشت ژوئن گذشته تاکنون شمار بیمارانی کووید که به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند از مرز هزار نفر گذشت و عجیب تر اینکه تعدادی کودک در میان این افراد دیده می‌شود.

وزارت بهداشت فرانسه در این خصوص تصریح کرده که هشت کودک زیر ۹ سال پس از ابتلا به بیماری کووید به دلیل وخامت حال عمومی به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند.

وزیر بهداشت فرانسه نیز ضمن هشدار نسبت به شتاب روزافزون همه‌گیری ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹ در کشورش برخی مناطق را در یک دسته‌بندی جدید در وضعیت هشدار «پیشرفته» و «حداکثری» قرار داده است.

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه نیز پنجشنبه شب از بسته شدن استخر‌های سرپوشیده و سالن‌های ورزشی در برخی مناطق کشورش خبر داد و تاکید کرد که دستورالعمل‌های جدید در این خصوص قرار است از روز دوشنبه در شهرهایی که در وضعیت هشدار پیشرفته و حداکثری قرار گرفته‌اند به اجرا درآید.

به موجب این دستورالعمل همچنین قرار است بارها و رستوران‌ها نیز در مناطق یاد شده از ساعت ۲۲ شب به روی مشتریان بسته شوند.

این در حالیست که در شهر مارسی و جزیره گوادلوپ محدودیت‌ها سخت‌تر است. بر اساس دستورالعمل صادر شده که اعتراض شدید بسیاری از شهروندان و مسئولان محلی را به همراه داشته، کلیه بارها و رستوران‌ها از روز شنبه تعطیل خواهند شد.

بریتانیا؛ ثبت رکورد جدید ابتلای روزانه و بالاترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در اروپا

بریتانیا نیز روز پنجشنبه با شناسایی بیش از ۶ هزار و ششصد بیماری جدید کووید رکورد تازه‌ای از حیث ابتلای روزانه به این بیماری ثبت کرد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت عمومی در این کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته ۴۰ شهروند دیگر این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید جان خود را از دست دادند تا بدین ترتیب شمار قربانیان این بیماری در بریتانیا به بیش از ۴۱ هزار نفر افزایش پیدا کند.

بریتانیا از نظر میزان مرگ و میر ناشی از ابتلا به بیماری کووید۱۹ هم اکنون بالاترین آمار را در میان کشورهای اروپایی دارا می‌باشد.

مقامات بهداشتی در بریتانیا ضمن ابراز نگرانی نسبت به رکورد تازه ابتلا به بیماری کووید در این کشور نسبت به افزایش موارد ابتلا در میان همه گروه‌های سنی هشدار داده اند.

آگهی

وزارت بهداشت بریتانیا تاکید کرده است که برای کنترل بیماری باید همه شهروندان از دستورالعمل‌ها و محدودیت‌‌‌های تازه تبعیت کنند.

بسته شدن بارها و رستوران‌ها پس از ساعت ۱۰ شب، لغو دوباره اجتماعات عمومی در مکان‌های بسته و باز و محدود شدن اجتماعات به شش نفر از اعضای دو خانواده از جمله این محدودیت‌ها است.

از سوی دیگر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری در اروپا روز پنجشنبه از کلیه کشورها خواست تا برای وضع اقدامات تازه محدود کننده رویکردی سریع‌تر و هدف‌مندتر را اتخاذ کنند.

در اروپا تا کنون بیش از ۳ میلیون مورد ابتلا به بیماری کووید۱۹ ثبت شده و بیش از ۱۸۷ هزار نفر از شهروندان قاره سبز نیز بر اثر ابتلا به این بیماری همه‌گیر جان خود را از دست داده داده‌‌اند.

آگهی

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار قربانیان ویروس کرونا در دنیا از یک میلیون نفر فراتر رفت

نظر سازمان جهانی بهداشت درباره شمار قربانیان کرونا اگر موضوع جدی گرفته نشود

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است