مرگ دست‌کم ۶۵ نفر از نیروهای طالبان در درگیری‌های خونین ولایت پکتیکا

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
AFGHANISTAN
AFGHANISTAN   -   کپی رایت  AP Photo

نیروهای امنیتی افغانستان عصر چهارشنبه دست‌کم ۶۵ نفر از شبه‌نظامیان طالبان را در جریان درگیری‌های شدید در شرق این کشور کشتند. این حادثه پس از آن روی داد که نیروهای طالبان در این روز به ساختمان ستاد ارتش در منطقه «وازی خوا» در ولایت پکتیکا حمله کردند.

به گفته مقامات دولتی افغانستان در روز پنج‌شنبه، حملات نیروهای طالبان در مناطق مختلف این کشور، علیرغم گفتگوهای صلح افغانستان ادامه دارد.

شاه محمد آرین، سخنگوی پلیس پکتیکا اعلام کرد: «این درگیری‌ها مدت چند ساعت به طول انجامید و طالبان در پی حمله تلافی‌جویانۀ نیروهای دولتی افغانستان متحمل خسارات زیادی شدند.»

او افزود: «در جریان این درگیری‌ها ۶۵ نفر از نیروهای طالبان کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند. در میان نیروهای دولتی نیز سه افسر پلیس کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.»

هنوز طالبان در قبال اخبار اعلام شده از سوی دولت افغانستان واکنشی نداشته‌اند.

یک روز پیش از آن نیز حمله طالبان در ولایت اروزگان باعث کشته شدن در مجموع ۲۸ نفر از نیروهای پلیس و شبه‌نظامیان افغان شد.

گفتگو میان نمایندگان طالبان و دولت افغانستان از ۱۲ سپتامبر در قطر آغاز شده است. آنها در تلاشند تا راهی برای پایان دادن به ۱۹ سال جنگ داخلی در این کشور پیدا کنند.

اخبار منتشر شده از این مذاکرات حاکی از آن است که همزمان با افزایش خشونت‌ها در داخل افغانستان، گفتگوها در قطر نیز به کندی پیش می‌رود.