فرانسه؛ ۱۰۰ یورو بدهید تا نتیجه «تست رایگان کرونا» را زودتر بگیرید

صف انجام تست کرونا در فرانسه
صف انجام تست کرونا در فرانسه Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با طولانی شدن صف‌های ورودی آزمایشگاه‌های تست کرونا در فرانسه، وزارت بهداشت این کشور هشدار داد که پرداخت مبلغ برای دریافت سریعتر نتیجه آزمایش، غیرقانونی است.

آگهی

با طولانی شدن صف‌های ورودی آزمایشگاه‌های تست کرونا در فرانسه، وزارت بهداشت این کشور هشدار داد که پرداخت مبلغ برای دریافت سریعتر نتیجه آزمایش، غیرقانونی است.

پرداخت هزینه به ازای دریافت سریعتر نتیجه تست از جمله مواردی است که این روزها در آزمایشگاه‌های فرانسه دیده شده است. فرانسه در ماه ژوئیه اعلام کرد که انجام تست کرونا در این کشور رایگان و بدون نیاز به نسخه پزشک است. افراد با علائم کرونا، مشکوک به تماس با افراد مبتلا، کسانیکه قصد سفر دارند و یا قرار است عمل جراحی انجام دهند، می‌توانند بدون پرداخت هزینه تست پی‌سی‌آر (تست از طریق بینی) را انجام دهند.

شبکه تلویزیونی اروپای یک، در گزارشی ادعا کرد یک آزمایشگاه در پاریس در ازای دریافت ۹۶ یورو می‌گوید نتیجه آزمایش را نهایت تا ۴۸ ساعت به متقاضی اعلام می‌کند.

صف انجام تست کرونا در منطقه ۱۹ پاریس

این شبکه به آزمایشگاه دیگری در محله سن- سنت-دونی در حومه پاریس اشاره می‌کند که کارمندان مرکز در بین صف بلند کشیده شده در خارج از آزمایشگاه حرکت می‌کنند و یک پیام را به گوش متقاضیان می‌رسانند: «اگر می‌خواهد نتیجه آزمایش را در کمتر از ۲۴ ساعت دریافت کنید، ۱۰۰ یورو در عرض یک ساعت واریز کنید.»

یکی از افرادی که خواهان انجام تست کرونا قبل از رفتن به سفر است به شبکه تلویزیونی ب‌اف‌ام تی‌وی گفت: «وقتی به بخش پذیرش رسیدم، به من گفتند اگر می‌خواهم خیلی سریع نتیجه تست را دریافت کنم باید ۱۰۰ یورو بپردازم. من گفتم که نمی‌توانم. به من گفتند که شاید پس از ۲۴ ساعت هم جواب را دریافت نکنم.»

اما وی ترجیح داد تا تاریخ سفرش را به تعویق بیاندازد تا اینکه مبلغی را برای جواب تست پرداخت کند.

اما افرادی هستند که تسلیم می‌شوند و این مبلغ را پرداخت می‌کنند. یک پرستار که قرار است چند روز دیگر به آفریقا سفر کند به شبکه اروپای یک گفت: «من برای سه ماه می‌خواهم به خارج از کشور بروم. قرار نیست که سه ساعت در صف بمانم تا تست انجام شود و بعد یک هفته منتظر نتیجه باشم. از خودم نمی‌پرسم که این کار قانونی است یا نه.»

با این حال وزارت بهداشت فرانسه تاکید کرد که این اقدام غیرقانونی است و هزینه‌های انجام تست‌های کرونا از سوی بیمه پرداخت می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کیت‌های تست کرونای ۱۵ تا ۳۰ دقیقه‌ای در راه است

مخالفان استفاده از ماسک در فرانسه چه کسانی هستند؟

حمله با چاقو به دو دختربچه در استراسبورگ فرانسه؛ مهاجم بازداشت شد