Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تهدیدها بر سر انتقام سلیمانی؛ ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت کرد

پرچم ایران مقابل سازمان ملل متحد
پرچم ایران مقابل سازمان ملل متحد Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در این نامه با استناد به ماده ۲ منشور سازمان ملل متحد که در آن تهدید یا استفاده از زور به صراحت ممنوع اعلام شده،‌ تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا بر ضد ایران مصداق نقض آشکار اصول اولیه این منشور تلقی شده است.

آگهی

جنگ لفظی تهران و واشنگتن در پی تهدید‌های تازه ترامپ مبنی بر واکنش شدید به هر اقدام احتمالی تلافی جویانه ایران در خونخواهی قاسم سلیمانی،‌ به سازمان ملل متحد کشید.

مجید تخت‌ روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد سه شنبه شب نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت و مراتب اعتراض کشورش را نسبت به تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد.

ارسال این شکواییه به سازمان ملل متحد پس از آن صورت می‌گیرد که دونالد ترامپ در واکنش به انتشار شایعات مربوط به احتمال ترور یک دیپلمات آمریکایی در خونخواهی قاسم سلیمانی تهدید کرد «هر حمله ایران علیه آمریکا به هر نحوی که باشد با حمله‌ای هزار برابر بزرگتر پاسخ داده خواهد شد.»

در این نامه با استناد به ماده ۲ منشور سازمان ملل متحد که در آن تهدید یا استفاده از زور به صراحت ممنوع اعلام شده،‌ تهدیدهای اخیر رئیس جمهوری آمریکا بر ضد ایران مصداق نقض آشکار اصول اولیه این منشور تلقی شده است.

جنگ لفظی ایران و آمریکا پس از تنش‌های کم سابقه میان دو کشور در منطقه خلیج فارس که با سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط سپاه وارد مرحله تازه‌ای شد و پس از حمله پهپادی به خودرو حامل قاسم سلیمانی و کشتن فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران به اوج خود رسید به تازگی با طرح یک گمانه‌زنی از سوی نشریه پولیتیکو در باره قصد ایران برای ترور سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی دوباره شدت گرفته است.

علی ربیعی،‌ سخنگوی دولت ایران نیز روز سه شنبه در واکنش‌ به تهدیدهای تازه رئیس جمهوری آمریکا گفته بود: «رییس جمهور یک کشوری که داعیه مدیریت و نظم جهانی را دارد بر چنین پایه ای سست اظهار نظری سریع و سفارشی و مخدوش را انجام می دهد.»

سخنگوی دولت ایران همچنین با تاکید بر اینکه «ننگ آمریکا در کشتن قاسم سلیمانی پاک شدنی نیست» ترور فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران ایران را بزرگترین خطای راهبردی ایالات متحده توصیف و تاکید کرد: « در صورت هرگونه خطای راهبردی آمریکا، پاسخ قاطع ایران را خواهد دید.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمانده سپاه: اگر تار مویی از سر یک ایرانی کم شود، کرک و پشم شما را به باد می‌دهیم

ایران: سفر وزیر خارجه سوئیس به تهران ارتباطی با رابطه ایران و آمریکا ندارد

«در تنش میان ایران و آمریکا، اروپا واشنگتن را انتخاب می‌کند»