Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اسپانیا به قربانیان رژیم فرانکو غرامت پرداخت می‌کند

تظاهرات در اسپانیا
تظاهرات در اسپانیا Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی تصویب یک قانون جدید در اسپانیا، قربانیان ژنرال فرانکو دیکتاتور پیشین این کشور غرامت دریافت خواهند کرد.

آگهی

در پی تصویب قریب الوقوع یک قانون جدید در اسپانیا، قربانیان رژیم ژنرال فرانکو دیکتاتور پیشین این کشور غرامت دریافت خواهند کرد.

قانون جدید این هفته توسط دولت سوسیالیست پدرو سانچز ارائه شده است و بازماندگان قربانیان حکومت فرانکو را شامل می‌شود.

بیش از ۱۱۰ هزار نفر از مردم اسپانیا در طول جنگ داخلی این کشور در بین‌ سال‌های ۱۹۳۶ تا ۱۹۳۹ کشته شدند. در این نزاع اتحادی از جمهوری‌خواهان و کمونیست‌ها علیه هواداران ملی‌گرای ژنرال فرانکو می‌جنگیدند.

کارمن کالوو، معاون نخست‌وزیر اسپانیا گفت این غرامت به منزله «سپاس، جبران، کرامت و عدالت برای قربانیان است، برای هموطنانی که در دورانی دشوار علیه فاشیسم جنگیدند.»

وی افزود قربانیان رژیم فرانکو «جانشان را در تبعید، در زندان و تحت سرکوب یک حکومت دیکتاتوری از دست دادند و این چیزی نیست که دموکراسی بتواند آن را فراموش کند.»

قانون جدید بخشی از تصمیم دولت برای محدود کردن حمایت‌ها از دیکتاتور سابق اسپانیا است. در این چارچوب «دره شهدا» در نزدیکی مادرید که محل پیشین دفن ژنرال فرانکو بود به عنوان قبرستان عمومی اعلام شده است.

دولت اسپانیا قبل از این با تصویب طرحی بحث‌برانگیز جسد ژنرال فرانکو را نبش قبر کرده و بقابای جسد او را از این منطقه بیرون برده بود. «دره شهدا» مدفن بیش از ۳۴ هزار جمهوری‌خواه کشته‌شده در جنگ است که خانواده‌های بسیاری از آنان می‌گویند بدون رضایت آن‌ها در این ناحیه دفن شده‌اند.

دموکراسی در اسپانیا با مرگ فرانکو در سال ۱۹۷۵ احیا شد، با این حال منتقدان می‌گویند این کشور هرگز به طور مستقیم به جنایاتی که در سال‌های حکومت فرانکو انجام شده نپرداخته است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فعالان فمن با طرفداران فرانکو در اسپانیا درگیر شدند

هنرمندی که بر روی قبر فرانکو نقاشی کشید دستگیر شد

پارلمان اسپانیا به نبش قبر فرانکو، دیکتاتور پیشین رای داد