مجسمه برنزی ملانیا ترامپ در اسلوونی جایگزین مجسمه سوخته او شد

مجسمه ملانیا ترامپ در اسلوونی
مجسمه ملانیا ترامپ در اسلوونی Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این مجسمه از نظر ابعاد واقعی و ظاهر، هیچ شباهت آشکاری با بانوی اول ایالات متحده ندارد.

آگهی

مجسمه برنزی ملانیا ترامپ، بانوی اول ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه در شهر زدادگاهش در اسلوونی رونمایی و جایگزین مجمسه چوبی وی شد که ماه ژوئیه در همین مکان به آتش کشیده شده بود.

مجمسه جدید نسخه الگوبرداری شده اما برنزی از نمونه‌ای است که برد داونلی، هنرمند آمریکایی آنرا طراحی کرده و پیش‌تر توسط یک هنرمند محلی از چوب ساخته شده بود.

سئونیتسا، شهر زادگاه همسر رئیس جمهوری آمریکا پیش‌تر در پی نصب مجسمه چوبی ملانیا ترامپ به یک جاذبه گردشگری در اسلوونی تبدیل شده بود. مخالفان ظاهر طراحی شده برای این مجسمه پیش‌تر تهدید کرده بودند در جریان مراسم هالووین آن را به آتش خواهند کشید.

مجسمه چوبی ملانیا ترامپ که در نهایت روز چهارم ژوئیه توسط افراد ناشناس آتش زده شد توسط یک هنرمند محلی از تنه درخت «نمدار» تراشیده شده و با نقش پیراهن بلندی به رنگ آبی کم‌رنگ مزین شده بود؛ نقش پیراهن این مجمسه مشابه لباسی بود که ملانیا ترامپ در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ به تن کرده بود.

تندیس بزرگ و چوبی ملانیا ترامپ با توجه به پرتره‌ای که از وی در آن طراحی شده بود از همان روز نخست حساسیت‌هایی را در میان ساکنان شهر زادگاه وی برانگیخته بود. برخی این تندیس را بدتراش و مایه شرم توصیف کرده و برخی دیگر معتقد بودند که هیچ شباهتی به خانم ترامپ ندارد.

به روی مجسمه جدید و برنزی ملانیا ترامپ پلاکی نصب شده که روی آن این عبارت به چشم می‌خورد: «به یاد و خاطره ابدی یک بنای یادبود از ملانیا که قبلا در این مکان قرار داشت.»

مارکو ویوودا، هنرمند اسلوونیایی در جریان مراسم نصب مجسمه برنزی گفت: «ما امروز به اینجا آمدیم تا به یاد مجسمه‌ای که آتش گرفت، مجسمه‌ یادبود دیگری را در همین محل نصب کنیم.»

این مجسمه از نظر ابعاد واقعی و ظاهر، هیچ شباهت آشکاری با بانوی اول ایالات متحده ندارد.

ملانیا ترامپ سال ۱۹۷۰ در شهر مجاور به نام «نووو» متولد شد اما سئونیتسا، شهری که بانوی اول ایالات متحده در آن بدنیا آمد همچنان به زادگاه وی شهرت دارد و مجسمه برنزی نیز در آن نصب شده است.

اسلوونی قبلا بخشی از یوگسلاوی سابق و تحت سلطه كمونیست‌ها بود. این کشور که بیش از ۲ میلیون جمعیت دارد هم اکنون عضو اتحادیه اروپا و ناتو است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بهشت زنبورداران و زنان شاغل؛ از اسلوونی، رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا چه می‌دانیم؟

والدین ملانیا ترامپ در تناقض با سیاست‌های ضد مهاجرتی ترامپ شهروند آمریکا شدند

بدترین فاجعه طبیعی اسلوونی؛ دستکم ۶ نفر جان باختند