تندیس چوبی ملانیا ترامپ در اسلوونی به آتش کشیده شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تندیس چوبی ملانیا ترامپ در اسلوونی به آتش کشیده شد
کپی رایت  AP Photo

مجسمه چوبی بانوی اول آمریکا در شهر زادگاهش در کشور اسلوونی توسط افرادی ناشناس به آتش کشیده شد.

برد داونی، هنرمند آمریکایی مستقر در برلین که پیش‌تر سفارش ساخت مجسمه ملانیا ترامپ را به یک هنرمند محلی در اسلوونی داده بود به خبرگزاری رویترز گفت که اثر یاد شده شامگاه چهارم ژوئیه همزمان با جشن استقلال آمریکا به آتش کشیده شده است.

داونی، هنرمند آمریکایی در ادامه با اشاره به اینکه نمی‌داند چرا این کار صورت گرفته، گفت که گزارشی را از پلیس در این خصوص دریافت کرده و تمایل دارد با افرادی که دست به چنین اقدامی زده‌اند صحبت کند.

این هنرمند آمریکایی گفته است که تمایل دارد از گفتگو با آتش زنندگان مجسمه در فیلمی که برای نمایش در اسلوونی در دست ساخت دارد، استفاده کند. این فیلم قرار است در اسلوونی که در نمایشگاهی که ماه سپتامبر افتتاح خواهد شد به نمایش درآید.

برد داونی یادآور شده است که مجسمه بانوی اول آمریکا روز پنجم ژوئیه درحالی که بر اثر آتش گرفتن سیاه و بدشکل شده بود از جایش برداشته شد.

این برای نخستین بار نیست که مجسمه یکی از اعضای خانواده ترامپ در اسلوونی به آتش کشیده می‌شود؛ مجسمه‌ای از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده نیز پیش‌ از این در ماه ژانویه در این کشور سوزانده شده بود.

AP Photo
سوزاندن مجسمه‌ای از دونالد ترامپ در اسلوونیAP Photo

یک سخنگوی پلیس در اسلوونی نیز گفته است که تحقیقات در خصوص این اقدام خرابکارانه همچنان ادامه دارد و جزئیات بررسی‌های به عمل آمده با توجه به ارتباط آن با مراحل بعدی تحقیق فعلا اعلام نمی‌شود.

تندیس بزرگ ملانیا ترامپ با توجه به پرتره‌ای که از وی در آن طراحی شده از همان روز نخست حساسیت‌هایی را در میان ساکنان شهر زادگاه وی برانگیخت. برخی این تندیس را بدتراش و مایه شرم توصیف کرده و برخی دیگر معتقد بودند که هیچ شباهتی با خانم ترامپ ندارد.

این مجمسه چوبی به سفارش برد داونی و توسط یک هنرمند محلی به نام آلس زوپویچ ساخته شده بود.

هنوز به طور قطع مشخص نشده که مجسمه ملانیا ترامپ به چه دلیل به آتش کشیده شده‌ است؛ هرچند که پیش‌تر برخی ساکنان این شهر کوچک از نصب این تندیس غول پیکر ابراز نارضایتی کرده بودند.

شهر سونیتسا در اسلوونی پس از نصب مجسمه ملانیا ترامپ به یک جاذبه گردشگری در این کشور تبدیل شد؛ حال آنکه مخالفان ظاهر طراحی شده برای این مجسمه پیش‌تر تهدید کرده بودند در جریان مراسم هالووین آن را به آتش خواهند کشید.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید