Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پنج پناهجو به اتهام آتش زدن اردوگاه موریای یونان بازداشت شدند

پلیس یونان در حال بازرسی مهاجران در جزیره لسبوس
پلیس یونان در حال بازرسی مهاجران در جزیره لسبوس Copyright آسیوشیتد پرس
Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساکنان خشمگین این جزیره اعلام کرده‌اند که عصر سه‌شنبه تظاهرات خواهند کرد تا پناهجویان از این جزیره منتقل شوند.

آگهی

مقامات یونان اعلام کردند که در جریان بررسی حریق در اردوگاه موریا در جزیرهٔ لسبوس این کشور، ۵ پناهجو بازداشت شده‌اند و یک مظنون دیگر نیز متواری است.

وزرات امنیت مدنی این کشور اعلام کرد که بازداشت‌های فوق، این نظریه را که راستگرایان افراطی عامل این حریق بوده‌اند باطل می‌کند.

افزایش برخورد‌ها میان پناهجویان و ساکنان یونانی جزیرهٔ لسبوس، که راستگرایان افراطی نیز در میان آنها هستند، به این احتمال دامن زده که آتش‌سوزی اردوگاه موریا به‌نوعی با این گروه‌ها مرتبط است.

ازسوی دیگر، ساکنان خشمگین این جزیره اعلام کرده‌اند که عصر سه‌شنبه تظاهرات خواهند کرد تا «پناهجویان از این جزیره منتقل شوند.»

پلیس یونان روز دوشنبه پنج پناهجوی مظنون را در راه‌های اطراف جزیرهٔ لسبوس بازداشت کرد اما اطلاعی از ملیت این افراد منتشر نکرد. دولت یونان در روزهای گذشته دو بار پناهجویان این جزیره را به آتش زدن اردوگاه متهم کرده است.

آتشی که شامگاه هشتم سپتامبر اردوگاه موریا را سوزاند ۱۲ هزار ساکن این اردوگاه را بی‌سرپناه کرده است. بیشتر این پناهجویان حاضر نیستند به اردوگاه موقتی که دولت ایجاد کرده بروند چراکه بیم دارند با ورود به آن دیگر نتوانند از لسبوس خارج شوند.

موریا بزرگترین اردوگاه پناهجویان و پناهجویان در اروپا به‌شمار می‌رود و سازمان ملل در کنار نهادهای مدافع حقوق بشر، بارها دربارهٔ وضعیت وخیم ساکنان آن هشدار داده‌اند و خواستار رسیدگی فوری به وضع پناهجویان آن شده‌‌اند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان؛ در کمپ موریا حمله با چاقو بیش از کرونا جان پناهجویان را می‌گیرد

روایت تکان‌دهنده مهاجران از فاجعه غرق شدن لنج؛ «تلاش نافرجام گارد ساحلی یونان حادثه را رقم زد»

سرباز لهستانی که با ضربات چاقوی یک پناهجو در مرز بلاروس مجروح شده بود جان باخت