Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ترامپ: کیم جسد سر بریده شوهر عمه‌اش را روی پله‌ها به نمایش گذاشت

دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۸
دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در سال ۲۰۱۸ Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیش از این در چند گزارش آمده بود که شوهر عمه رهبر کره شمالی با شلیک ضدهوایی اعدام شده است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئيس جمهوری آمریکا در گفتگو با یک خبرنگار گفته است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی پس از اعدام شوهر عمه اش جسد سر بریده شده او را به نمایش گذاشته بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده این ادعا را در گفتگو با باب وودوارد، خبرنگار سرشناس آمریکایی مطرح کرده است. در کتاب جدید باب وودوارد به نام «خشم» (Rage) به نقل از دونالد ترامپ آمده است که رهبر کره شمالی جسد سر بریده جانگ سونگ تائک، از مقامات ارشد حکومت و شوهر عمه خود را برای دیگر مقامات به نمایش گذاشته بود.

جانگ سونگ تائک در سال ۲۰۱۳ میلادی از مقامش برکنار شد و سپس به اتهام «خیانت» و «فساد مالی» اعدام شد. دونالد ترامپ در گفتگو با باب وودوارد در مورد کیم جونگ اون گفته است: «او شوهر عمه اش را کشت و جسد را روی پله ها گذاشت.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به نظر می رسد اشاره رئیس جمهوری آمریکا به پله های ساختمانی است که دیگر مقامات کره شمالی از آن استفاده می کرده اند. دونالد ترامپ افزوده است: «سر از تن جدا شده بود و روی سینه گذاشته شده بود.»

رئیس جمهوری آمریکا افزوده است: «کیم همه چیز را به من می گوید. او همه چیز را به من گفت.»

کره شمالی تاکنون اشاره ای به نحوه اعدام جانگ سونگ تائک که همسر خواهر کیم جونگ ایل، رهبر پیشین کره شمالی بود نکرده است. با این حال پیش از این در چند گزارش آمده بود که این مقام ارشد کره شمالی با شلیک ضدهوایی اعدام شده است.

AP Photo
رهبر کره شمالی و شوهر عمه اعدام شده‌اشAP Photo

روایت دونالد ترامپ از اعدام شوهر عمه رهبر کره شمالی از این نظر تازگی دارد که برای اولین بار از بریدن سر جانگ سونگ تائک سخن گفته می شود. به نظر می رسد که رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با باب وودوارد تلاش کرده است تا با روایت جزئیاتی از اعدام شوهر عمه رهبر کره شمالی بر رابطه نزدیک خود با کیم جونگ اون تاکید کند.

کتاب «خشم» قرار است روز ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور) منتشر شود. باب وودوارد، در دوران زمامداری ریچارد نیکسون، رئيس جمهوری اسبق آمریکا خبرنگار تحقیقی روزنامه واشنگتن پست بود و در افشای رسوایی «واترگیت» و استعفای ریچارد نیکسون نقش کلیدی داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناشر کتاب «خشم» به نقل از کیم: رابطه من و ترامپ شبیه یک فیلم تخیلی است

کیم مسئولان پروژه بیمارستان بزرگ پیونگ‌یانگ را به دلیل «سهل‌انگاری» اخراج کرد

جانشینان احتمالی رهبر کره‌شمالی؛ خواهر ۳۲ ساله یا پسر ۱۰ ساله کیم جونگ اون؟