«ابله» در برابر «بزدل»؛ ترامپ و بایدن در روز کارگر به هم تاختند

بایدن و ترامپ
بایدن و ترامپ Copyright آسیوشیتد پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بایدن می‌خواهد کشور را تسلیم ویروس کند، خانواده‌هایمان را تسلیم چپ‌های افراطی و مشاغل‌مان را تسلیم چین کند.»

آگهی

دونالد ترامپ،‌ رئیس‌جمهوری ایالات متحده و جو بایدن، رقیب انتخاباتی وی روز دوشنبه در سخنرانی سنتی روز کارگر در آمریکا به مواضع یکدیگر تاختند.

دونالد ترامپ، رقیبش را «احمق» خواند و گفت:‌ «بایدن به نظر من فرد قابلی نیست، او و آن شریک بسیار لیبرالش، (کامالا هریس) که لیبرال‌ترین فرد کنگره است، این کشور و این اقتصاد را نابود می‌کنند.»

دونالد ترامپ که پیشتر بارها جو بایدن را «خواب‌آلو» (چُرتی) خطاب کرده، افزود که «بایدن می‌خواهد کشور را تسلیم ویروس کند، خانواده‌هایمان را تسلیم چپ‌های افراطی و مشاغل‌مان را تسلیم چین کند.»

رئيس جمهوری آمریکا همچنین گزارش نشریهٔ آتلانتیک را دربارهٔ گفته‌های پیشینش «حقه‌بازی» خواند، گزارشی که در آن نوشته شده بود که وی سربازان جان باخته آمریکا را «ابله» و «بدبخت» خطاب کرده است. وی تأکید کرد که «هیچکس» به اندازهٔ او «برای ارتش و آنها که در راه کشور جان داده‌اند» احترام قائل نیست.

از سوی دیگر جو بایدن که در ادامهٔ کارزار غیرمجازی‌اش راهی پنسیلوانیا شده، در جمع هوادارانش اعلام کرد که ترامپ «خیلی بزدل‌تر از آن بوده» که بتواند از پس ویروس کرونا برآید چون بیم داشته بازار بورس افت کند.

آقای بایدن در روز کارگر با سران اتحادیه‌های کارگری دیدار کرد و طی سخنانی وعده داد که «قوی‌ترین رئيس‌جمهور (محافظ) کارگران» در تاریخ این کشور خواهد بود.

سخنرانی‌های انتخاباتی دونالد ترامپ در فضای آزاد و با حضور صدها هوادار همراه است و وی معمولا بیشتر از جو بایدن به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌دهد.

از سوی دیگر، کارزارهای بایدن کم‌ سروصدا تر از کارزارهای ترامپ برگزار می‌شود و کارشناسان می‌گویند همین امر یکی از دلایل پیش‌افتادن وی در نظرسنجی‌های اخیر است. اما مرز رقابت در شماری از ایالت‌ها بسیار باریک است.

روز کارگر یکی از تعطیلات رسمی ایالات متحده و مصادف با نخستین دوشنبهٔ ماه سپتامبر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات روز کارگر در پاریس با حضور جوانان سیاه‌پوش و دخالت پلیس به خشونت کشیده شد

مقام امنیتی آمریکا: خواستند ارزیابی اطلاعاتی را به ‌سود ترامپ دستکاری کنم

حمایت «آهنین» بایدن از اسرائیل در برابر حمله ایران؛ آمریکا از طریق ۴ کشورعربی به تهران هشدار داد