Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سقوط پوند در پی جدال لفظی بر سر برکسیت؛ اروپا: بریتانیا باید به تعهد بین‌المللی خود پایبند باشد

President of the European Commission Ursula von der Leyen
President of the European Commission Ursula von der Leyen Copyright Virginia Mayo/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Virginia Mayo/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا به دولت بریتانیا هشدار داد که باید به تعهد بین‌المللی خود در قبال توافق‌نامه برکسیت پایبند باشد و آن را مبنای اصلی برقراری هرگونه رابطه اقتصادی و سیاسی آتی با اتحادیه اروپا قرار دهد.

آگهی

اورزولا فن در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز دوشنبه به دولت بریتانیا هشدار داد که باید به تعهد بین‌المللی خود در قبال توافق‌نامه برکسیت پایبند باشد و آن را مبنای اصلی برقراری هرگونه رابطه اقتصادی و سیاسی آتی با اتحادیه اروپا قرار دهد.

اظهارات روز دوشنبه رئیس کمیسیون اروپا پس از عنوان شد که بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که اگر تا ۱۵ اکتبر توافق تجاری اتحادیه اروپا و کشورش نهایی نشود، بریتانیا بار دیگر خروج بدون توافق‌ از اتحادیه اروپا را کلید خواهد زد.

همزمان با طرح دوباره تهدیدهای آقای جانسون علیه اتحادیه اروپا نرخ برابری پوند در مقابل دلار آمریکا ۱ درصد کاهش یافت و در جریان معاملات روز دوشنبه بازار جهانی به ۱.۳۱۴۵ رسید.

هشتمین دور مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا برای حصول یک توافق تجاری روز سه‌شنبه (۸ سپتامبر) در لندن برگزار می‌شود. با این حال، طی روزهای اخیر دو طرف یکدیگر را به سازش‌ناپذیری متهم کرده‌اند.

دیوید فراست، مذاکره‌کننده ارشد بریتانیا روز یکشنبه مدعی شد که اتحادیه اروپا عادت کرده که حرف بریتانیا را جدی نگیرد و در چنین شرایطی کشورش بیمی از عدم توافق با اروپا ندارد.

میشل بارنیه، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا نیز هفته گذشته گفته بود که مذاکرات تجاری دو طرف با وجود اصرار بریتانیا بر مواضع خود در مورد آینده ماهیگیری در آب‌های این کشور و ادامه کمک‌های دولت این کشور به بخش‌های مختلف اقتصادی، شکست خورده است و چندان امیدی به موفقیت آن نیست.

بریتانیا در روز ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی (۱۱ بهمن ۹۸) رسما از اتحادیه اروپا خارج شده اما دوران گذار روابط تجاری لندن و بروکسل آخر سال جاری میلادی پایان می‌یابد و مذاکرات برای دستیابی به توافق تجاری در دوران پسابرکسیت هنوز در جریان است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تقاضا از بانک انگلستان برای ردیابی ۵۰ میلیارد پوند پول نقد گمشده

فرانسه: اتحادیه اروپا نباید در گفت‌وگوهای برکسیت به دام بریتانیا بیفتد

هشدار برلین نسبت به «پیامدهای قابل توجه» شکست مذاکرات پسابرکسیت برای بریتانیا