Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بریتانیا با استرداد اعضای گروه تروریستی بیتلز به آمریکا موافقت کرد

جان جهادی
جان جهادی Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دیوان عالی بریتانیا پس از اینکه دادگستری آمریکا پذیرفت حکم اعدام را اجرا نکند، با استرداد دو عضو سلول تروریستی اسلام گرای بیتلز به ایالات متحده موافقت کرد.

آگهی

دیوان عالی بریتانیا مجوز انتقال دو عضو گروه تروریستی اسلام گرای معروف به «بیتلز» به آمریکا را صادرکرد.

گروه تروریستی موسوم به «بیتلز» در سوریه را چهار بریتانیایی مشهور به جان، پل، رینگو به ریاست جورج تشکیل می‌دادند. این گروه مسئول بازادشت و سربریدن و قتل‌های وحشیانه قربانیان غربی داعش از جمله جیمز فولی و استیون سوتلوف آمریکایی بودند. اعضای این سلول تروریستی وابسته به جبهه النصره در سال ۲۰۱۲ ویدئوهای سربه نیست کردن قربانیان خود، از جمله جیمز فولی، را روی شبکه‌های اجتماعی قراردادند.

حکم استرداد الكساندا كوتی و الشفی الشیخ، دو تن از اعضای این سلول به ایالات متحده، پس از آن صادر شد که دستگاه قضایی ایالات متحده به به مقامات بریتانیایی قول داد افراد این گروه تروریستی حکم اعدام نگیرند.

حکم اعدام در بریتانیا وجود ندارد، اما در برخی از ایالت‌های آمریکا همچنان اجرا می‌شود. مادر یکی از متهمان، الشفی الشیخ، بدلیل اجرای حکم اعدام در آمریکا از دستگاه قضایی بریتانیا خواسته بود تا این دو نفر در بریتانیا محاکمه شوند. دادستان کل آمریكا، ویلیام بار، هفته گذشته اظهار داشت كه دادستان‌های آمریكا به دنبال مجازات اعدام علیه این ستیزه‌جویان نیستند و در صورت انتقال آنها به ایالات متحده، اعدامی صورت نخواهد گرفت.

الكساندا كوتی و الشفی الشیخ در سال ۲۰۱۹ در سوریه توسط نیروهای ارتش آمریکا بازداشت شدند و از آن زمان تا امروز در مکانی نامعلوم در خارج از خاک آمریکا زندانی هستند. ویلیام بار دادستان کل آمریکا هفته گذشته تاکید کرد نگهداری این دو نفر در خارج از خاک آمریکا دیگر امکان پذیرنیست.

مشهورترین عضو این گروه بریتانیایی، «جان جهادی» با نام اصلی محمد اِموازی، جلاد داعش بود. او در تاریخ ۱۲ نوامبر ۲۰۱۵ در حمله‌ای که توسط پهپاد آمریکایی به شهر رقه سوریه صورت گرفت، کشته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آخرین بیتل داعش به حبس ابد محکوم شد

بیتل داعشی در بریتانیا دستگیر شد

رای دیوان دادگستری اروپا استرداد شهروندان اتحادیه به کشور ثالث را مشروط کرد