Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

شیوع ویروس کرونا بر شمار زنان فرانسوی که سوتین نمی‌بندند افزود

Tens of women throw their bras into the air as part of the annual Pink Bra Toss, in front of the Eiffel Tower, in Paris
Tens of women throw their bras into the air as part of the annual Pink Bra Toss, in front of the Eiffel Tower, in Paris Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

قرنطینه زنان را بیش از پیش برای پیوستن به جنبش «نه به سینه‌بند» ترغیب کرده است.

آگهی

شمار زنان فرانسوی که با انگیزه افزایش آسایش و آزادی بستن سوتین(سینه‌بند) را متوقف می‌کنند، پس از پایان دوران اجرای سیاست قرنطنیه عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا روند فزاینده‌ای به خود گرفته است.

بررسی موسسه افکارسنجی فرانسه(Ifop) نشان می‌دهد، در حالی که پیش از شیوع بیماری کووید-۱۹ تنها سه درصد از زنان فرانسوی به نبستن سینه‌بند عادت داشتند، این نسبت در طول دوران قرنطینه سه ماهه کرونا به ۸ درصد رسیده و با پایان این دوران در سطح ۷ درصد باقی مانده است.

این بررسی حاکیست که افزایش شمار زنان بیزار از سوتین در گروه سنی کمتر از ۲۵ سال مشهودتر بوده؛ به طوری که ۱۸ درصد آنها گفته‌اند که بستن سینه‌بند را به طور کامل متوقف کرده‌اند.

ژان فیلیپ دوبرول، موسسه افکارسنجی فرانسه، در تفسیر نتایج این نظرخواهی به خبرگزاری فرانسه گفته که طی دوره قرنطینه سه ماهه در خانه، زنان را بیش از پیش برای پیوستن به جنبش «نه به سینه‌بند» ترغیب کرده به طوری که در مجموع شمار آنها در مقایسه با دوران پیش از شیوع ویروس کرونا سه برابر شده است.

نتایح این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که انگیزه اصلی زنان فرانسوی برای کنار گذاشتن سوتین، تحقق بیشتر آرمان آزادی زنان و رسیدن به تساوی حقوقی با مردان است؛ هر چند که این سبک از پوشش واجد مزیت راحتی و آسایش بیشتر جسمی نیز هست.

با این حال، نتایج بررسی موسسه افکارسنجی فرانسه نشان می‌دهد که ترس از واکنش مردان به این سبک پوشش زنانه از جمله افزایش احتمال آزار و اذیت کلامی یا جسمی آنها در خیابان و نگرانی از خیره شدن مردان به سینه زنان، مانع از رشد بیشتر حامیان این جنبش فمینیستی شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لغو مجوز برای تظاهرات مخالفان محدودیت های کرونایی در برلینِ آلمان

فرانسه در بحران کرونا برای دیدار عشّاق ازدواج‌نکرده مرزهایش را می‌گشاید

ماکرون وعده داد مفهوم «رضایت» را به تعریف تجاوز جنسی در قوانین فرانسه بگنجاند