Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دولت فرانسه از حق زنان برای حضور با بالاتنه برهنه در سواحل دفاع کرد

یکی از سواحل فرانسه
یکی از سواحل فرانسه Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر کشور فرانسه می‌گوید: «آزادی دستاوردی گرانبها است. این کاملا عادی است که دولت اشتباهات خود را بپذیرد.»

آگهی

ژرار دارمنن، وزیر کشور فرانسه از چند مامور ژاندارمری این کشور که مانع از حمام آفتاب گرفتن زنان با سینه های برهنه در جنوب این کشور شده بودند انتقاد کرد.

دو مامور ژاندارمری فرانسه روز پنجشنبه در ساحلی در نزدیکی شهر پرپینیان در جنوب این کشور از سه زن خواسته بودند که سینه های برهنه خود را بپوشانند. این درخواست ماموران ژاندارمری به دنبال شکایت خانواده ای مطرح شده بود که در ساحل حضور داشتند. اعضای این خانواده به ماموران ژاندارمری گفته بودند که به دلیل حضور کودکان از عدم پوشش بالاتنه این زنان ناخرسند هستند.

تصمیم ماموران ژاندارمری که این گروه از زنان را مجبور به پوشاندن سینه های خود کرده بودند در فرانسه جنجال زیادی به پا کرد. وزیر کشور فرانسه در واکنش به این رویداد تاکید کرد که درخواست ماموران ژاندارمری قانونی نبوده است. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «آزادی دستاوردی گرانبها است. این کاملا عادی است که دولت اشتباهات خود را بپذیرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
یکی از سواحل فرانسهAP Photo

ژاندارمری فرانسه نیز ضمن پذیرش اشتباه ماموران این نیرو تاکید کرد که حضور زنان با سینه های برهنه برای حمام آفتاب گرفتن در ساحل منطقه «سنت ماری لا مر» در نزدیکی پرپینیان ممنوع نبوده است.

حضور زنان با بالاتنه برهنه در سواحل فرانسه مصداق جرم «برهنگی اندام جنسی» محسوب نمی شود. با این حال برخی از شهرداران استفاده زنان از مایو برای پوشاندن بالاتنه شان را در برخی سواحل اجباری کرده اند.

تحقیقات نشان می دهد که تعداد زنانی که در فرانسه با سینه های برهنه در سواحل حضور می یابند طی دهه های اخیر کاهش یافته است. امروزه تنها کمتر از ۲۰ درصد زنان زیر ۵۰ سال در سواحل با بالاتنه برهنه ظاهر می شوند. این در حالی است که این آمار در دهه های ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ میلادی بیشتر بود.

بسیاری از زنان جوان فرانسوی دلیل پرهیز از حضور با بالاتنه برهنه در سواحل را ترس از اذیت و آزار، هراس از انتقاد از اندامشان یا احتمال خیره شدن مردان به بدنشان عنوان کرده اند.

مدافعان حقوق زنان در فرانسه بر این باور هستند که زنان باید بتوانند مانند مردان با بالاتنه برهنه در سواحل حضور یابند. به گفته آنها سینه های زنان اندام جنسی محسوب نمی شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سینه‌بند ۲ میلیون دلاری

زنان در آرژانتین با سینه های باز تظاهرات کردند

چرا کار زنان فرانسوی از روز دوشنبه تا پایان سال در عمل رایگان محسوب می‌شود؟