Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اتحادیه اروپا به سه شرکت هواپیمایی اروپایی نیم میلیارد یورو کمک می‌کند

brusslesairline
brusslesairline Copyright wiki
Copyright wiki
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارگارت وستاگر کمیسر رقابت اروپا خبر از کمک پانصد میلیون یورویی به خطوط هوایی در سه کشور بلژیک و پرتغال و رومانی داد. این شرکت ها بدلیل شیوع ویروس کرونا در مرز تعطیلی و ورشکستگی قرار گرفته اند.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا اختصاص حدود ۵۰۰ میلیون یورو پشتیبانی مالی به خطوط هوایی در سه کشور پرتغال، رومانی و بلژیک را در دستور کار قرارداد. 

به گفته کمیسیون، برخی از خطوط هوایی در این سه کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا در چند ماه اخیر در ورطه ورشکستگی قرار گرفته اند.

مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون و کمیسر رقابت اتحادیه اروپا با اعلام این خبر تاکید کرد که این بسته مالی بیشتر به شکل وام به این سه کشور عضو اتحادیه اروپا اعطا خواهد شد. از این ۵۰۰ میلیون یورو، ۲۹۰ میلیون به شرکت‌های «اس ان و براسلزایرلاین» بلژیک داده می شود، ۱۳۳ میلیون یورو به شرکت حمل و نقل هوایی «ساتا» در پرتغال و نهایتا ۶۲ میلیون یورو به خطوط هواپیمایی رومانی موسوم به «بلوایر» اختصاص می یابد.

بلوایر شرکت خصوصی هوایی رومانیایی است که پایگاه هایی نیز در ایتالیا و قبرس دارد.

به گفته مارگارت وستاگر شرکت «بلوایر» به دلیل ارائه بلیط‌های ارزان قیمت به مقصد رومانی، مورد توجه بسیاری از رومانیایی‌هایی است که با درآمد کم درخارج از خاک رومانی و در اروپا زندگی می کنند.

در اوایل ماه جاری میلادی، انجمن و اتحادیه‌های هواپیمایی و فرودگاهی در نامه‌ای به کمیسیون اروپا اعلام کردند که « محدودیت‌های مسافرتی در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا علمی نیست و برای تسهیل روند سفر شهروندان بهتر است آزمایش‌ها جایگزین قرنطینه شوند.»

هفته گذشته انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، یاتا، اعلام کرد بدلیل تاثیرات ویروس کرونا نرخ پروازها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در قاره اروپا ۵۰ درصد کاهش داشته است. به گفته این انجمن وضعیت شرکت هایی هوایی در پی این کاهش بسیار بحرانی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امارات یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار برای لغو پروازها به مشتریان پرداخت

پارلمان آلمان به اعطای بسته مالی جدید به آتن آری گفت

راستگرایان رومانی برای انتخابات پارلمان اروپا جبهه متحد تشکیل دادند