اتحادیه اروپا به سه شرکت هواپیمایی اروپایی نیم میلیارد یورو کمک می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
brusslesairline
brusslesairline   -   کپی رایت  wiki

کمیسیون اتحادیه اروپا اختصاص حدود ۵۰۰ میلیون یورو پشتیبانی مالی به خطوط هوایی در سه کشور پرتغال، رومانی و بلژیک را در دستور کار قرارداد. 

به گفته کمیسیون، برخی از خطوط هوایی در این سه کشور بدلیل شیوع ویروس کرونا در چند ماه اخیر در ورطه ورشکستگی قرار گرفته اند.

مارگارت وستاگر، معاون اجرایی کمیسیون و کمیسر رقابت اتحادیه اروپا با اعلام این خبر تاکید کرد که این بسته مالی بیشتر به شکل وام به این سه کشور عضو اتحادیه اروپا اعطا خواهد شد. از این ۵۰۰ میلیون یورو، ۲۹۰ میلیون به شرکت‌های «اس ان و براسلزایرلاین» بلژیک داده می شود، ۱۳۳ میلیون یورو به شرکت حمل و نقل هوایی «ساتا» در پرتغال و نهایتا ۶۲ میلیون یورو به خطوط هواپیمایی رومانی موسوم به «بلوایر» اختصاص می یابد.

بلوایر شرکت خصوصی هوایی رومانیایی است که پایگاه هایی نیز در ایتالیا و قبرس دارد.

به گفته مارگارت وستاگر شرکت «بلوایر» به دلیل ارائه بلیط‌های ارزان قیمت به مقصد رومانی، مورد توجه بسیاری از رومانیایی‌هایی است که با درآمد کم درخارج از خاک رومانی و در اروپا زندگی می کنند.

در اوایل ماه جاری میلادی، انجمن و اتحادیه‌های هواپیمایی و فرودگاهی در نامه‌ای به کمیسیون اروپا اعلام کردند که « محدودیت‌های مسافرتی در جهت مبارزه با شیوع ویروس کرونا علمی نیست و برای تسهیل روند سفر شهروندان بهتر است آزمایش‌ها جایگزین قرنطینه شوند.»

هفته گذشته انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی، یاتا، اعلام کرد بدلیل تاثیرات ویروس کرونا نرخ پروازها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در قاره اروپا ۵۰ درصد کاهش داشته است. به گفته این انجمن وضعیت شرکت هایی هوایی در پی این کاهش بسیار بحرانی است.