Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دو شرکت «مرتبط با ماهان‌ایر» در امارات تحت تحریم آمریکا قرار گرفتند

ماهان ایر
ماهان ایر Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از ناکامی در به تصویب رساندن قطعنامه پیشنهادی خود برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تهران، در صدد استفاده از مکانیسم حل اختلاف گنجانده شده در برجام برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه دشمن شماره یک خود در خاورمیانه است.

آگهی

ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه از وضع تحریم‌هایی بر ضد دو شرکت مستقر در امارات خبر داد که به ادعای واشنگتن ماهان ایر را پشتیبانی فنی می‌کردند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده با انتشار بیانیه‌ای ضمن وضع این تحریم‌‌ها از شرکت‌های یاد شده با نام‌های «پارتیا کارگو» و «دلتا پارتز اف زد سی» یاد کرده و مدعی شده که هر دو در زمینه تامین قطعات اصلی و ارائه خدمات لجستیکی با ماهان ایر همکاری می‌کردند.

ماهان ایر، شرکت هواپیمایی نزدیک به سپاه پاسداران ایران در چارچوب طرح اعلام شده از سوی واشنگتن برای مبارزه با تروریسم و گسترش سلا‌ح‌های کشتار جمعی در فهرست سیاه ایالات تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا همچنین به تحریم یک شهروند ایرانی به نام امین مهدوی اشاره شده که گفته می‌شود مالکیت و یا مدیریت شرکت پارتیا کارگو در امارات را برعهده دارد.

این تصمیم در حالی اتخاذ می‌شود که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از ناکامی در به تصویب رساندن قطعنامه پیشنهادی خود برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی تهران، در صدد استفاده از مکانیسم حل اختلاف گنجانده شده در برجام برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل متحد علیه دشمن شماره یک خود در خاورمیانه است.

اعمال تحریم بر ضد دو شرکت مستقر در امارات که به ادعای واشنگتن مالک یکی از آنها یک شهروند ایرانی است سبب می‌شود که دارایی‌های احتمالی فرد و دو شرکت یاد شده در ایالات متحده مسدود شود و هرگونه همکاری با این شرکت‌ها با تحریم‌های واشنگتن مجازات شود.

استیون منوچین پس از وضع تحریم بر ضد دو شرکت مستقر در امارات مدعی شد: «رژیم ایران از ماهان ایر به عنوان ابزاری برای گسترش و پیشبرد برنامه‌های خود برای برهم زدن ثبات در سراسر جهان از جمله کمک به دولت‌های سوریه و ونزوئلا استفاده می‌کند.»

به گفته وزیر خزانه‌داری آمریکا «ایالات متحده اقدام بر ضد افراد و شرکت‌هایی که از این شرکت هواپیمایی پشتیبانی می‌کنند را ادامه خواهد داد.»

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود کرد «خدمات ارائه شده از سوی دو شرکت یاد شده به ماهان ایر به این شرکت برای نوسازی و حفظ ناوگان خود جهت انجام ماموریت‌هایی در پشتیبانی از برنامه‌های تهران برای حمل و اعزام تروریست و سلاح‌های مرگبار به سوریه یا انتقال تکنسین ها و تجهیزات فنی ایران به ونزوئلا کمک می‌کند.»

تنش میان تهران و واشنگتن پس از خروج یکجانبه دولت دونالد ترامپ از توافقنامه هسته‌ای وین در سال ۲۰۱۸ و اقدام جهت بازگرداندن کلیه تحریم‌ها بر ضد این کشور تحت عنوان «فشار حد اکثری» تشدید شد.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایران‌ایر پرواز به چند شهر اروپا را دوباره برقرار کرد

آمریکا ۱۱ شرکت‌‌ ایرانی، چینی و اماراتی مرتبط با صنعت نفت ایران را تحریم کرد

ایران یک کشتی امارات را به دلیل نقض قوانین در آب‌های سرزمینی توقیف کرد