Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کارشناس ضدتروریسم آمریکا: ترامپ برنده نشود احتمال حملات تروریستی راستگرایان هست

راسل تراورس،‌ رئیس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا
راسل تراورس،‌ رئیس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا Copyright Andrew Harnik/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
Copyright Andrew Harnik/Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«این لحن سیاسی چنان است که به‌سادگی می‌توان دید چه پیامد‌هایی به‌بار می‌آورد»

آگهی

راس تراورس،‌ رئیس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا گفت اگر انتخابات ماه نوامبر به پیروزی دونالد‌ ترامپ،‌ رئیس جمهوری این کشور نینجامد حمله‌‌های راستگرایان افراطی دور از انتظار نخواهد بود.

آقای تراورس گفت چنین حملاتی از سوی «گروه‌های تروریستی داخلی» وی را «متعجب نخواهد کرد، به‌ویژه اگر دولت کنونی (انتخابات را) ببازد.»

دونالد ترامپ که در تمامی نظرسنجی‌های انتخاباتی از جو بایدن عقب مانده است پیوسته تکرار کرده که استفاده از صندوق رأی‌ الکترونیک، که بناست با توجه به شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ از آن استفاده شود، به «تخلف گسترده» و نتیجه‌ای «ازپیش‌تعیین‌شده» علیه او می‌انجامد.

رئيس پیشین کانون ملّی ضدتروریسم آمریکا در این باره گفت که این لحن سیاسی چنان است که «به‌سادگی می‌تواند دید» که چه پیامدهایی در اردوگاه طرفداران برتری سفیدپوست‌ها و گروه‌های راستگرای افراطی به‌بار می‌آورد.

از سوی دیگر اداره تامین امنیت ملی آمریکا نیز روز ۱۷ اوت در این زمینه هشدار مشابهی داد. در تحلیل دو روز پیش این سازمان از اوضاع کنونی آمده است: «ارزیابی ما آن است افراطی‌هایی که انگیزهٔ ایدئولوژیک دارند، و نیز دیگر عوامل ستیزه‌جو ممکن است، در اثر نارضایتی‌های سیاسی، به‌سرعت علیه اهدافی در کارزارهای انتخاباتی تجهیز شده و مرتکب خشونت شوند.»

در این گزارش که به یاری چندین ادارهٔ وابسته و همچنین کانون ملی ضدتروریسم آمریکا تهیه شده است به‌ویژه بر خطر از سوی «افراد معتقد به برتری نژاد سفید» و «افراد دارای ایدئولوژی‌های شخصی» تاکید شده است.

این کارشناسان احتمال حمله‌‌های مشابه را در جریان انتخابات و پس از آن از سوی گروه‌ها یا افراد چپگرای افراطی نیز منتفی نمی‌دانند اما آن را در مقایسه با احتمال حمله راستگرایان افراطی بسیار کمتر می‌شمارند.

راسل تراورس که تا مارس سال ۲۰۲۰ رئيس «کانون ملی ضدتروریسم آمریکا» بود پس از انتصاب مسئول تازه «اداره امنیت ملی آمریکا» از سوی دونالد ترامپ،‌ به دست مدیر تازه از سمت خود بر کنار شد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اف‌بی‌آی طرح ربودن فرماندار میشیگان و راه انداختن جنگ داخلی در آمریکا را خنثی کرد

جو بایدن رسما نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا شد

یک مقام آمریکایی: ایران با نفوذ سایبری می‌خواهد در انتخابات آمریکا اثر بگذارد