Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رشد پنج برابری مهاجرت غیرقانونی به بریتانیا از راه دریا

Britain Migrants
Britain Migrants Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بسیاری از این مهاجران در سال ۲۰۱۹ میلادی خود را ایرانی معرفی کرده بودند. در هشت ماه سال جاری میلادی نیز بار دیگر ایرانی‌ها گروه بزرگی از این مهاجران را تشکیل می‌دادند، با این وجود امسال از کشور‌های مختلف آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه بیش از گذشته در میان این مهاجران دیده می‌شود.

آگهی

تعداد کسانی که در هشت ماه نخست سال جاری میلادی از کانال مانش عبور کرده‌اند تا خود را به بریتانیا برسانند، در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته رشدی ۵ برابری را نشان می‌دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسکای بریتانیا، از ابتدای سال جدید میلادی تا کنون حدود ۴ هزار و ۳۴۳ نفر با قایق‌های کوچک خود، از کانال مانش گذشته‌اند و وارد خاک بریتانیا شده‌اند. این در حالی است که در مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ میلادی تنها ۸۵۷ نفر از این طریق وارد بریتانیا شده بودند.

این آمار در کل سال ۲۰۲۸ میلادی نیز تنها ۲۲۹۷ نفر بوده است.

اغلب این افراد با قایق‌های ربوده شده از سواحل فرانسه و بلژیک خود را به بریتانیا می‌رسانند.

بسیاری از این افراد در سال ۲۰۱۹ میلادی خود را ایرانی معرفی کرده بودند. در هشت ماه سال جاری میلادی نیز بار دیگر ایرانی‌ها گروه بزرگی از این مهاجران را تشکیل می‌دادند، با این وجود امسال از کشور‌های مختلف آسیایی، آفریقایی و خاورمیانه بیش از گذشته در میان این مهاجران دیده می‌شود.

تعداد فزاینده‌ای از مهاجران امسال، سوری یا از سایر کشورهای جنگ زده مانند یمن، افغانستان، سودان و کشورهای آفریقای غربی هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جزئیات برنامه جدید مهاجرتی بریتانیا در دوران پسابرکسیت فاش شد

پلیس لندن به دنبال چاقوکشی که تاکنون چهار نفر را مجروح کرده است

مسابقات دوی قهرمانی جهانی حلزون‌ها