Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رشد ۳۰ درصدی مهاجرت اروپایی بریتانیایی‌ها پس از رفراندوم برکسیت

Anti-Brexit demonstrators carry placards and the European Union flag
Anti-Brexit demonstrators carry placards and the European Union flag Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شمار اتباع بریتانیا که پس از برگزاری رفراندوم برکسیت در سال ۲۰۱۶ به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کرده‌اند ۳۰ درصد افزایش یافته و نیمی از این افراد تنها سه ماه پس از این رفراندوم، تصمیم به ترک این کشور گرفته‌اند.

آگهی

شمار اتباع بریتانیا که پس از برگزاری رفراندوم برکسیت در سال ۲۰۱۶ به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت کرده‌اند ۳۰ درصد افزایش یافته و نیمی از این افراد تنها سه ماه پس از این رفراندوم، تصمیم به ترک این کشور گرفته‌اند.

نتایج بررسی مشترک سازمان همکاری اقتصادی و توسعه(OECD) و اداره آمار اتحادیه اروپا(یورواستات) نشان می‌دهد که تعداد شهروندانی که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۰۸ از بریتانیا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا مهاجرت می‌کردند، به طور متوسط ​​سالانه ۵۶ هزار و ۸۳۲ نفر بوده ولی این تعداد طی سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۶ به سالانه ۷۳ هزار و ۶۴۲ نفر رسیده است.

این بررسی همچنین نشان می‌دهد که تعداد اتباع بریتانیایی که در این مدت اقدام به ارائه درخواست اخذ تابعیت از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا کرده‌اند، ۵۰۰ درصد افزایش یافته است. در میان کشورهای اتحادیه اروپا، آلمان با دریافت ۳۱ هزار و ۶۰۰ درخواست اخذ تابعیت که حاکی از افزایش ۲ هزار درصدی است، شاهد بیشترین نرخ رشد بوده است.

بیشترین افزایش در شمار مهاجران بریتانیایی به مقصد اسپانیا رخ داده؛ کشوری که تخمین زده می‌شود حدود ۳۸۰ هزار بریتانیایی در آن زندگی می‌کنند. در حالی که در فاصله سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۰۸ سالانه حدود دو هزار و ۳۰۰ بریتانیایی به اسپانیا مهاجرت می‌کردند، این تعداد طی سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۶ به سالانه ۲۱ هزار و ۲۵۰ نفر بالغ شده است.

دومین کشور محبوب اتباع بریتانیا، فرانسه بوده است. این کشور پس از برکسیت پذیرای سالانه پنج هزار بریتانیایی بوده؛ در حالی که این تعداد طی سال‌های ۲۰۱۸-۲۰۱۶ تنها ۵۰۰ نفر بوده است.

دانیل آوئر، محقق سابق دانشگاه آکسفورد که در حال حاضر در مرکز علوم اجتماعی برلین مشغول به کار است، در توضیح دلایل رشد مهاجرت از بریتانیا به اتحادیه اروپا روزنامه گاردین گفته که چنین افزایشی تنها در شرایطی رخ می‌دهد که اکثر مردم انتظار داشته باشند که یک کشور در آستانه وقوع یک بحران بزرگ سیاسی یا اقتصادی قرار دارد.

برکسیت در عمل جابجایی آزادانه اتباع بریتانیا در اتحادیه اروپا را محدودتر کرده و مزیت اشتغال بدون دغدغه آنها در کشورهای عضو این اتحادیه را از میان برده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا: اتباع اروپا برای ورود گذرنامه داشته باشند، کارت شناسایی قبول نیست

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد