Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بریتانیا: اتباع اروپا برای ورود گذرنامه داشته باشند، کارت شناسایی قبول نیست

کنترل گذرنامه برای ورود به بریتانیا
کنترل گذرنامه برای ورود به بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«سال گذشته تقریباً نیمی از اسناد جعلی شناسایی شده در مرز، کارت‌های شناسایی صادره در اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس بوده است.»

آگهی

دولت بریتانیا اعلام کرد با اجرایی شدن قوانین برکسیت از روز جمعه یکم اکتبر (۷ مهر)، شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور باید دیگر گذرنامه معتبر همراه داشته باشند و کارت شناسایی آنها مورد قبول نخواهد بود.

پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا گفت: «ما با پایان دادن به کاربرد کارت‌های شناسایی که از نظر امنیتی اعتمادناپذیر هستند، مرز خود را تقویت کرده و با بازپس گیری کنترل سیاست‌های مهاجرتی خودمان، مردم خودمان را در اولویت قرار می‌دهیم.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس تصمیم که در اکتبر سال گذشته اعلام شده بود، شهروندان کشورهای عضو منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نیز مشمول قوانین جدید هستند.

وزارت کشور بریتانیا با تأکید بر این که تصمیم حاضر باعث جلوگیری از ورود «باندهای جنایت سازمان یافته و دیگر افرادی که به دنبال سوء‌استفاده از سیستم هستند» می‌شود، گفته است که «بیشترین موارد سوء استفاده از اسناد» که به دست مأموران مرزبانی این کشور کشف شده، مربوط به کارت شناسایی بوده است.

مقامات بریتانیایی می‌گویند تقلب در کارت‌های شناسایی آسان‌تر است، زیرا این مدرک داده‌های بیومتریک ندارد. وزارت کشور بریتانیا گفته است: «سال گذشته تقریباً نیمی از اسناد جعلی شناسایی شده در مرز، کارت‌های شناسایی صادره در اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس بوده است.»

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به طور معمول کنترل مرزی وجود ندارد و شهروندان هر کشور می‌توانند بدون گذرنامه و تنها با کارت شناسایی به کشورهای دیگر اتحادیه سفر کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس بریتانیا: انفجار روز یکشنبه مقابل بیمارستانی در لیورپول «تروریستی» بود

تردد در محدوده شنگن و اتحادیه اروپا؛ مزه تلخ میوه برکسیت اندک اندک در دهان بریتانیایی‌ها می‌نشیند

رشد ۳۰ درصدی مهاجرت اروپایی بریتانیایی‌ها پس از رفراندوم برکسیت