پلیس بریتانیا: انفجار روز یکشنبه مقابل بیمارستانی در لیورپول «تروریستی» بود

انفجار خودروی تاکسی در لیورپول
انفجار خودروی تاکسی در لیورپول Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهردار لیورپول گفته است که راننده تاکسی با تلاشی «قهرمانانه» موفق شد از آنچه می‌توانست تبدیل به «فاجعه‌ای وحشتناک» در بیمارستان شود، جلوگیری کند.

آگهی

پلیس بریتانیا روز دوشنبه اعلام کرد که حادثه انفجار یک خودرو مقابل بیمارستانی در شهر لیورپول را به عنوان «حادثه‌ای تروریستی» در دست بررسی دارد.

انفجار یک خودروی تاکسی روز یکشنبه در برابر ساختمان بیمارستانی در لیورپول یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت. پلیس بریتانیا یکشنبه شب اعلام کرد که سه مرد ۲۱، ۲۶ و ۲۹ ساله را در چهارچوب تحقیق درباره این حادثه بازداشت کرده است.

بنا به اعلام پلیس یک مرد ۲۰ ساله نیز روز دوشنبه در ارتباط با این حادثه بازداشت شد.

به گفته مقامات بریتانیا یک بمب دست‌ساز که توسط یکی از مسافران تاکسی به داخل خودرو انتقال یافته بود باعث انفجار و آتش گرفتن آن شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

این بمب دست‌ساز همزمان با روز یادبود قربانیان جنگ در بریتانیا و اندکی پیش از ساعت ۱۱ صبح که قرار بود بریتانیایی‌ها در سراسر کشور برای لحظاتی سکوت کنند منفجر شد.

مقامات پلیس می‌گویند ارتباطی میان انفجار این خودرو و رویدادهای روز یادبود قربانیان جنگ نیافته‌اند اما تحقیقات در این راستا ادامه دارد.

بنا به اعلام پلیس هنوز انگیزه عاملان انفجار مشخص نشده است. در جریان این حادثه مسافر درون تاکسی بر اثر انفجار و آتش‌سوزی پس از آن جان باخت و راننده خودرو نیز مجروح شد.

شهردار لیورپول گفته است که راننده تاکسی با تلاشی «قهرمانانه» موفق شد از آنچه می‌توانست تبدیل به «فاجعه‌ای وحشتناک» در بیمارستان شود، جلوگیری کند.

پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا گفته است که به صورت «پیوسته» در جریان نتایج بررسی‌ها درباره این حادثه قرار می‌گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مظنون کشته شده در انفجار لیورپول «نزدیک ۷ ماه» برای حمله برنامه ریزی کرده بود

بریتانیا: اتباع اروپا برای ورود گذرنامه داشته باشند، کارت شناسایی قبول نیست

متهم اصلی حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ پاریس در دادگاه: سرباز داعش هستم