جو بایدن معاون و همراه کارزار انتخاباتی‌اش را معرفی کرد: کاملا هریس

جو بایدن در کنار کاملا هریس
جو بایدن در کنار کاملا هریس Copyright David J. Phillip/The Associated Press
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

انتخاب وی هر چند می تواند اقلیت ها به ویژه سیاهپوستان را خرسند سازد اما برای حزب دموکرات بی خطر هم نیست.

آگهی

جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده، کاملا هریس را به عنوان معاون و همراه کارزار انتخاباتی خود معرفی کرد.

کاملا هریس اولین نامزد سیاهپوستی است که به سمت معاونت ریاست جمهوری انتخاب می‌شود. کاملا هریس ۵۵ ساله از سال ۲۰۱۷ میلادی نماینده ایالت کالیفرنیا در مجلس سنای آمریکاست.

خانم هریس فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه هاروارد است؛ او زندگی حرفه‌ایش را با کار در دفتر دادستانی منطقه «آلامدا» آغاز کرد و تا مقام دادستان کل کالیفرنیا پیش رفت.

انتخاب وی هر چند می‌تواند اقلیت‌ها به ویژه سیاهپوستان را خرسند سازد اما برای حزب دموکرات بی‌خطر هم نیست. کاملا هریس اغلب به دلیل مواضعش در دورانی که دادستان کل کالیفرنیا بود مورد انتقاد قرار می‌گیرد. این انتقادها می‌تواند باعث شود که رای دهندگان برنی سندرز و الیزابت وارن در روز انتخابات ریاست جمهوری خانه‌نشینی را به رای دادن به جو بایدن و کاملا هریس ترجیح دهند.

گمانه زنی‌ها درباره احتمال انتخاب خانم هریس که تباری هندی-جامائیکایی دارد، از مدت‌ها پیش آغاز شده بود. او از جمله افرادی است که در جریان جنبش ضدنژادپرستی اخیر آمریکا، خواستار اصلاح پلیس این کشور بود.

آقای بایدن در پیامی توییتری اعلام کرد که «این افتخار بزرگی» است که در این کارزار انتخاباتی، خانم هریس را در کنار خود دارد. او کاملا هریس را «مبارزی بی‌باک» و «یکی از بهترین ماموران خدمتگزار کشور» توصیف کرد.

خانم هریس که پیش از این خود یکی از نامزدهای انتخابات نوامبر بود، پیش از اولین رای گیری در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات، به کمپین خود پایان داد. او در همان دوران کوتاه فعالیت در این کارزار انتخاباتی، بارها به انتقادات از جوبایدن پرداخته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخاب رسمی کاملا هریس به سمت نامزد معاون رئیس‌جمهور در گردهمایی ملی حزب دموکرات

نیکی هیلی به کارزار انتخاباتی خود برای ورود به کاخ سفید پایان داد

دبیرستانی در آمریکا که پذیرای مادران نوجوان محصل به همراه نوزادانشان است