Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخاب رسمی کاملا هریس به سمت نامزد معاون رئیس‌جمهور در گردهمایی ملی حزب دموکرات

کاملا هریس
کاملا هریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کاملا هریس روز چهارشنبه ۱۹ اوت (۲۹ مرداد) در گردهمایی ملی حزب دموکرات آمریکا به طور رسمی به عنوان اولین نامزد سیاهپوست سمت معاونت ریاست جمهوری انتخاب شد.

آگهی

کاملا هریس روز چهارشنبه ۱۹ اوت (۲۹ مرداد) در گردهمایی ملی حزب دموکرات آمریکا به طور رسمی به عنوان اولین نامزد سیاهپوست سمت معاونت ریاست جمهوری انتخاب شد.

او در سخنرانی‌اش، که به دلیل همه‌گیری کرونا در سالنی خالی از تماشگر و به صورت آنلاین برگزار می‌شد، خود را دختر مهاجرانی از جامائیکا و هند خواند که می‌خواهد پس از ۴ سال «سیاست افتراق دولت ترامپ»، ارزش‌های یگانگی را در آمریکا احیا کند.

وی با بیان اینکه تاکتیک‌های سیاسی دونالد ترامپ کشور را از هم گسسته کرده، از آمریکایی‌ها خواست تا در مبارزه علیه نژادپرستی و بیگانه‌هراسی به او بپیوندند.

او با گرامیداشت یاد و خاطره جورج فلوید، قربانی خشونت پلیس در آمریکا، به همه‌گیری کرونا اشاره کرد و گفت: «واکسنی برای نژادپرستی وجود ندارد. این خود ما هستیم که باید دست به کار شویم.»

کاملا هریس ۵۵ ساله فارغ‌ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه هاروارد است و از سال ۲۰۱۷ میلادی نمایندگی ایالت کالیفرنیا در مجلس سنای آمریکا را بر عهده دارد.

وی که زندگی حرفه‌ایش را با کار در دفتر دادستانی منطقه «آلامدا» آغاز کرده و تا مقام دادستان کل کالیفرنیا پیش رفته است، گفت که او این مقام را انتخاب کرده بود تا نظام عدالت جزایی را از درون اصلاح کند. خانم هریس در سخنرانی خود مبارزه برای برقراری عدالت را «مسئولیتی مشترک» خواند.

پیش‌تر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که از انتخاب کاملا هریس به سمت معاون جو بایدن تعجب کرده چرا که رفتار او در مناظرات مقدماتی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نسبت به بایدن «گستاخانه» و توام با «بی‌احترامی» بوده است.

این در حالی است که جو بایدن خانم هریس را «مبارزی بی‌باک» و «یکی از بهترین ماموران خدمتگزار کشور» توصیف کرده و گفته بود که افتخار بزرگی است که در این کارزار انتخاباتی، وی را در کنار خود دارد.

خانم هریس که خود یکی از نامزدهای انتخابات نوامبر بود، پیش از اولین رای گیری در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات و در حالی که در جمع‌آوری کمک مالی به مشکل برخورده بود به کمپین خود پایان داد. او در همان دوران کوتاه فعالیت در این کارزار انتخاباتی، بارها به انتقاد از جو بایدن پرداخته بود.

دموکرات‌ها امیدوارند که با انتخاب خانم هریس بتوانند رای سیاهان و اقلیت‌های نژادی را نسبت به ریاست‌ جمهوری جو بایدن جلب کنند.

انتخابات ریاست ‌جمهوری آمریکا روز ۳ نوامبر (۱۳ آبان) برگزار خواهد شد و زوج انتخاباتی بایدن-هریس باید به مصاف رئیس ‌جمهور کنونی و معاونش بروند.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن و کامالا هریس به عنوان «شخصیت سال» مجله تایم انتخاب شدند

واکنش‌ها به انتخاب کاملا هریس به‌عنوان معاون جو بایدن در انتخابات آمریکا

جو بایدن معاون و همراه کارزار انتخاباتی‌اش را معرفی کرد: کاملا هریس