Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حضور کاملا هریس و جو بایدن در نخستین کارزار انتخاباتی مشترک

جو بایدن و کاملا هریس
جو بایدن و کاملا هریس Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جو بایدن و کاملا هریس، نامزدهای حزب دموکرات برای پست رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، روز چهارشنبه ۱۲ اوت (۲۲ مرداد) اولین کارزار انتخاباتی مشترک خود را برگزار کردند.

آگهی

جو بایدن و کاملا هریس، نامزدهای حزب دموکرات برای پست رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور در انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا، روز چهارشنبه ۱۲ اوت (۲۲ مرداد) نخستین کارزار انتخاباتی مشترک خود را برگزار کردند.

این دو در سخنرانی‌های خود که در مقابل جمعی محدودی از خبرنگاران و تماشاگران ایراد شد، مردم آمریکا را نیازمند یک رهبری جدید دانستند تا بتواند بر بحران‌های سه‌گانه «همه‌گیری کرونا، بی‌عدالتی نژادی و اقتصاد ویران‌شده» غلبه کند.

پیشتر در روز سه‌شنبه جو بایدن خانم هریس را به عنوان معاون و همراه کارزار انتخاباتی خود معرفی کرده بود و این نخستین مراسم مشترک این دو نامزد حزب دموکرات به شمار می‌رفت.

کاملا هریس در سخنرانی خود با حمله به دونالد ترامپ وی را برای پست رئیس‌جمهوری نالایق خواند و گفت: «آمریکا به رهبری نیاز دارد و این در حالی است که ما رئیس‌جمهوری داریم که بیشتر به فکر خودش است تا به فکر مردمی که او را انتخاب کرده اند.»

دادستان کل پیشین کالیفرنیا اضافه کرد: «ما در حال تجربه یک بی‌عدالتی سیستماتیک و نژادی هستیم که ائتلاف جدیدی از وجدان‌ها را به خیابان‌ها آورده است.»

جو بایدن نیز در این مراسم کاملا هریس را «قانونگذاری با تجربه، جدی و آماده کار» خواند و گفت داستان زندگی او به عنوان یک فرزند مهاجر و زنی رنگین‌پوست که به بالاترین رده‌های محافل حقوقی و سیاسی آمریکا رسیده است الهام‌بخش مردم آمریکا خواهد شد.

در طول ۲۴ ساعت پس از اعلام کاملا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور، کارزار انتخاباتی دموکرات‌ها توانسته است حدود ۲۶ میلیون دلار جمع کند که رکوردی تازه برای این حزب به شمار می‌رود.

دموکرات‌ها امیدوارند با انتخاب خانم هریس بتوانند رای اقلیت‌های نژادی و جمهوری‌خواهان روبرگردانده از دونالد ترامپ را نسبت به ریاست‌جمهوری جو بایدن جلب کنند.

رئیس جمهور آمریکا روز گذشته و در واکنش به انتخاب کاملا هریس به عنوان نامزد پست معاونت رئیس‌جمهور رفتار کاملا هریس نسبت به جو بایدن را در زمان رقابت درون حزبی دموکرات «بسیار بسیار زشت» توصیف کرد و گفت: «او با بایدن خیلی گستاخانه رفتار می کرد و دشوار است که بتوان کسی تا این حد بی ادب را برگزید.»

جو بایدن در واکنش به این انتقادات گفت تعجب برانگیر نیست که آقای ترامپ با انتخاب یک «زن قوی» مشکل دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جو بایدن معاون و همراه کارزار انتخاباتی‌اش را معرفی کرد: کاملا هریس

کامالا هریس از جو بایدن حمایت کرد و خودِ بایدن «به‌اشتباه» از ترامپ

سرقت مسلحانه از مامور مخفی آمریکا در جریان سفر بایدن