درگیری‌های تازه در شمال سوریه؛ ۱۲ نیروی حامی دولت توسط اسلامگرایان افراطی کشته شدند

Syria war
Syria war Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

گروه ناظران حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است از کشته شدن ۱۲ نیروی حامی حکومت سوریه خبر می دهد. به گفته این گروه درگیری های تازه در شمال سوریه در‍ ‍‍‍‍پی تلاش شورشیان مسلح برای پیشروی در مناطق تحت تسلط دولت صورت گرفت و در جریان آن ۶ تن از نیروهای شورشی مسلح کشته شدند.

آگهی

گروه ناظران حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است از کشته شدن ۱۲ نیروی حامی حکومت سوریه خبر می دهد. به گفته این گروه درگیری های تازه در روز دوشنبه سوم ژوئيه و در پی تلاش گروههای جهادی برای پیشروی در مناطق تحت تسلط دولت صورت گرفت و در جریان آن ۶ تن از نیروهای شورشی مسلح نیز کشته شدند.

 روز جمعه ۳۱ ژوئيه یک هواپیمای بدون سرنشین متعلق به دولت سوریه مقر شرکت واتاد پترولیوم در شهر سرمدا در استان ادلب سوریه حمله و با شلیک چند موشک انفجارهای شدیدی را برجای گذاشت. واتاد پترولیوم متعلق به گروه تندروی تحریر شام است گروهی که بخش های وسیعی از استان ادلب در شمال سوریه را در کنترل خود دارد. 

گروه ناظران حقوق بشر سوریه می گوید که در جریان درگیری های روز دوشنبه ۱۷ تن از نیروهای حامی دولت سوریه نیز زخمی شده اند. 

روز دوشنبه و همزمان با درگیری ها میان نیروهای حامی و مخالف دولت سوریه در شمال این کشور، ارتش اسراییل نیز از انجام حملات هوایی به بلندی های جولان و حومه دمشق خبر داد. 

در بیانیه ارتش اسراییل آمده است که طی این عملیات مواضع شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات و پدافندهای هوایی سوریه مورد حمله قرار گرفته است. بلندی های جولان در جنگ ۱۹۶۷ به تسخیر ارتش اسراییل درآمد سازمان ملل و اتحادیه اروپا این مناطق را اشغالی توصیف می کنند اسراییل و از سال گذشته ایالات متحده اما این مناطق را بخشی از خاک اسراییل می دانند. 

جنگ داخلی سوریه از سال ۲۰۱۲ آغاز شده است و در این سالها نیمی از جمعیت این کشور از خانه های خود آواره شده اند و بر اساس برخی منابع بیش از ۳۸۰ هزار سوری کشته شده اند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار خودروی بمب‌گذاری شده در سوریه منجر به مرگ دو کودک شد

هشدار نسبت به وضعیت وخیم انسانی در سوریه در آستانه کنفرانس بروکسل

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق