Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

هشدار نسبت به وضعیت وخیم انسانی در سوریه در آستانه کنفرانس بروکسل

 هشدار نسبت به وضعیت وخیم انسانی در سوریه در آستانه کنفرانس بروکسل
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در صورت افزایش نیافتن کمک‌های مالی و دسترسی بشردوستانه، شمار زیادی از مردم سوریه به ویژه آنهایی که از خانه و کاشانه آواره شده‌اند به زودی در آستانه قحطی قرار خواهند گرفت.

آگهی

سازمان‌های بشردوستانه فعال در زمینه کمک‌رسانی به غیرنظامیان سوری ضمن هشدار نسبت وخیم‌تر شدن وضعیت زندگی شهروندان این کشور طی ماه‌های آینده از رکورد جدید شمار افرادی خبر دادند که در این کشور با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این هشدار در حالی مطرح شده که قرار است روز سه شنبه شهر بروکسل، پایتخت بلژیک میزبان کنفرانسی با هدف ترویج و جمع‌آوری کمک‌های بین‌المللی برای آوارگان و اقشار محروم ساکن در کشور سوریه باشد.

پس از نه سال از شروع جنگ مرگبارِ و پیچیدهِ داخلی در سوریه که جدا از ایران و روسیه به عنوان حامیان اصلی دمشق، پای بسیاری از قدرت‌های منطقه‌ای نظیر ترکیه را نیز به مناقشه باز کرده، به وضوح از شدت نبردها کاسته شده اما بحران‌های انسانی و ضرورت‌ کمک‌های بشردوستانه همچنان بیش از پیش خودنمایی می‌کند.

این توصیف کشوری است که اردوگا‌ه‌های آوارگان به وفور در آن دیده می‌شود و میلیون‌ها نفر در آن از خانه و کاشانه خود رانده و محتاج ضروری‌ترین نیاز‌های انسانی شده‌اند.

خبرگزاری فرانسه با اشاره به بیانیه‌ مشترکی که در آستانه کنفرانس بین‌المللی بروکسل از سوی چندین سازمان بشر دوستانه منتشر شده آورده است: «در حال حاضر حدود ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار سوری شب‌ها با شکمی گرسنه سر به بالش می‌گذارند در حالی که بیش از ۲ میلیون نفر دیگر از شهورندان این کشور در آستانه قرارگرفتن در این وضعیت هستند.»

در این بیانیه که به امضای چندین نهاد غیردولتی بشردوستانه از جمله شورای پناهجویان نروژ، آکسفام (Oxfam)، کِیر (CARE) و مرسی کورپس (Mercy Corps) رسیده، نسبت به افزایش ۴۲ درصدی شمار آن دسته از شهروندان سوری که در وضعیت نابهنجار غذایی قرار گرفته‌اند، هشدار داده شده است.

در بخشی از این بیانیه تصریح شده است: «سوری‌ها که قبلاً تقریباً یک دهه جنگ و آوارگی را تحمل کرده‌اند، اکنون با وضعیت وخیم انسانی و گرسنگی بی‌سابقه‌ای روبرو هستند.»

سازمان‌های بین‌المللی کمک‌رسان به محرومان و افراد نیازمند به مساعدت‌های فوری بشردوستانه در جهان در این بیانیه مشترک تاکید کرده‌اند که ضرروت حمایت بین‌المللی برای کمک به شهروندان سوری بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. در بخشی دیگر از این بیانیه آمده است: «در صورت افزایش نیافتن کمک‌های مالی و دسترسی بشردوستانه، شمار زیادی از مردم سوریه به ویژه آنهایی که از خانه و کاشانه آواره شده‌اند به زودی در آستانه قحطی قرار خواهند گرفت.»

کنفرانسی تحت نظارت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا برای تشویق مشارکت کنندگان به ارتقاء سطح مالی کمک‌های درنظر گرفته شده برای جنگزدگان سوری در داخل و خارج این کشور قرار است روز سه شنبه در بروکسل برگزار شود.

مناقشه سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون بیش از ۳۸۰ هزار کشته برجای گذاشته و میلیون‌ها نفر را نیز از خانه و کاشانه خود آواره کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درگیری‌های تازه در شمال سوریه؛ ۱۲ نیروی حامی دولت توسط اسلامگرایان افراطی کشته شدند

هشدار برنامه جهانی غذا: شمار گرسنگان عالم ممکن است دو برابر شود

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند