گل به خودی بازیکن استقلال؛ استوری اینستاگرامی و محرومیت از آزمون دکتری

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
سیاوش یزدانی،‌ بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران ـ عکس از اینستاگرام سیاوش یزدانی
سیاوش یزدانی،‌ بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران ـ عکس از اینستاگرام سیاوش یزدانی

سیاوش یزدانی،‌ بازیکن تیم فوتبال استقلال تهران به دلیل استفاده از تلفن همراه در کنکور دکتری سال جاری خبر ساز شد.

مدافع آبی‌پوشان پایتخت که از داوطلبین کنکور دکتری ۹۹ است پس از حضور در جلسه آزمون عکسی از کارت ورود به جلسه را با تلفن همراه در استوری اینستاگرام منتشر کرد که پس از رسانه‌ای شدن آن تعجب همگان از جمله مسئولان سازمان سنجش را به همراه داشت.

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به این اقدام سیاوش یزدانی به خبرنگار ایرنا گفت: «این فرد از آزمون دکتری امسال محروم خواهد شد چرا که اذهان عمومی را در خصوص این آزمون زیر سوال برده است.»

سخنگوی سازمان سنجش آموزش همچنین اعلام کرده که با توجه به مقرارت برگزاری کنکور که در آن ممنوعیت به همراه داشتن تلفن همراه و برخورد با خاطیان مورد تاکید قرار گرفته «مجازات این فرد بر اساس قانون تخلفات آزمون‌های سراسری تشدید خواهد شد.»

انگیزه این بازیکن تیم استقلال از دست زدن به چنین اقدام عجیب و سوال‌برانگیزی هنوز مشخص نیست اما با توجه به سوابق وی به نظر می‌آید که سیاوش یزدانی علاوه بر داشتن حواشی زیاد در داخل زمین، بیرون از مستطیل سبز نیز علاقه به حاشیه‌آفرینی دارد.

نکته عجیب ماجرا اینجاست که این بازیکن پیش‌تر بر اساس اعلام رسمی سایت باشگاه استقلال به ویروس کرونا مبتلا شده بود؛ این در حالیست که برگزاری کنکور سراسری دکتری در شرایط حاد کنونیِ متاثر از گستردگی بیماری همه‌گیر کووید۱۹ در اغلب استان‌های کشور، پیش‌تر با انتقاد‌‌های زیادی همراه شده بود.

سیاوش یزدانی  زمانی که در تیم سپاهان بود نیز به دلیل برخی اظهارنظرهای جنجالی حاشیه‌ساز شده و به سو‌ژه رسانه‌ها تبدیل شده بود. او پیش‌تر در جریان یکی از دربی‌های پایتخت نیز با شجاع خلیل‌زاده، مدافع تیم پرسپولیس جدال لفظی پیدا کرده بود که هر دو بازیکن به ترتیب به دلیل استفاده از الفاظ رکیک و نقض اصول رفتار کلی و نیز تحریک تماشاگران محروم شده بودند.

مساله حضور بازیکنان پر حاشیه در تیم‌های پرطرفدار ایران و نیز ظرفیت این دست بازیکنان برای مدیریت حواشی ناشی از دیده شدن در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی از جمله موضوعاتی است که کارشناسان بارها به آن پرداخته‌اند.

به توئیتر یورونیوز فارسی بپیوندید