اینستاگرام صفحه امیر تتلو را مسدود کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اینستاگرام صفحه امیر تتلو را مسدود کرد
کپی رایت  wikimedia

اینستاگرام صفحه امیر حسین مقصود‌لو معروف به تتلو را در این شبکه اجتماعی مسدود کرد.

این اتفاق بعد از آن رخ داد که آقای تتلو در حساب کاربری خود فراخوان معرفی دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله برای رابطه جنسی داده بود.

این خواننده ایرانی البته بعد از بالا گرفتن انتقادات، استوری‌های پیشین را پاک کرد و با استفاده از الفاظ رکیک مدعی شد تمام مطالب منتسب به او با فوتوشاپ ایجاد شده است.

این خواننده جنجالی که در ترکیه حضور دارد در اینستاگرام خود از طرفدارانش خواسته بود دختران بین ۱۵ تا ۲۰ سال که گیاهخوار و ورزشکار باشند را به او معرفی کنند. همچنین چندین صفحه افراد منتسب به او از دختران خواسته بودند به آنچه آنها «حرمسرای سلطان» خوانده بودند بپیوندند.

در پی این اظهارات جنجال‌برانگیز، انتقادهای بسیاری در شبکه‌های اجتماعی علیه این خواننده پدید آمد و کاربران با گزارش این تخلف او به اینستاگرام خواهان مسدود شدن صفحه تتلو شدند. پست‌ها، استوری‌ها و اظهارات توهین آمیز او به ویژه درباره زنان، بارها جنجال برانگیز شده است. اینستاگرام هنوز توضیح و جزئياتی در این خصوص اعلام نکرده است. پیشتر در پاییز سال ۱۳۹۷ هم این شبکه یک ‌بار حساب کاربری این خواننده جنجالی را به دلیل توهین و دعوت به خشونت علیه زنان مسدود کرده بود.

در زمستان سال قبل هم، تتلو در فرودگاه استانبول دستگیر شده بود. این خواننده که قصد مهاجرت به لندن را داشت از سوی نیروهای امنیتی ترکیه دستگیر و راهی بازداشت‌گاه شد. مقامات ایرانی ابتدا دلیل بازداشت او را شکایت آنها و اعلام به اینترپل اعلام کردند. این در حالی بود که مقام‌های ترکیه دلیل این دستگیری را مشکلات اقامت او عنوان و پس از چند روز این خواننده را آزاد کردند.

آقای تتلو که کارنامه پر حاشیه‌ای دارد، برای انرژی هسته‌ای ایران روی یکی از ناوهای ارتش در خلیج فارس خوانده و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ در کنار ابراهیم رئيسی نشست و از او در مقابل حسن روحانی طرفداری کرد. بعد از انتخابات او در مراسمی از سوی خبرگزاری فارس و حمید رسایی، نماینده پیشین اصولگرای مجلس مورد تقدیر قرار گرفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید