Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اینستاگرام: حساب امیرتتلو را ما بستیم

اینستاگرام: حساب امیرتتلو را ما بستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

امیر تتلو گفته بود خود وی حسابش را در شبکه اینستاگرام بسته است.

آگهی

اینستاگرام حساب کاربری امیر تتلو، رپ‌خوان ایرانی را در پی گزارش‌های متعدد از کاربران درباره محتوای زن ستیزانه و خشونت‌طلبانه وی مسدود کرد.

امیر تتلو در روزهای گذشته پست‌هایی را با الفاظ رکیک علیه زنان منتشر و هوادارانش را به کتک زدن، بی‌حرمتی و خشونت علیه زنان دعوت کرده بود.

وی پس از بسته شدن حسابش در اینستاگرام ادعا کرده بود خودش این کار را کرده است. شبکه اینستاگرام اما این ادعا را رد کرده است.

امیرحسین مقصودلو، معروف به امیر تتلو از کاربران ایرانی بسیار پرطرفدار شبکه اینستاگرام بود. حساب وی بیش از ۴ میلیون فالوئر (دنبال کننده) داشت. بسیاری از هوادارانش که زنان و دختران هستند خود را تتلیتی معرفی ‌می‌کردند.  

بیشتر بخوانید:

امیر تتلو، ۳۵ ساله در سال‌های دهه ۱۳۸۰ شمسی کار خود را در زمینه موسیقی آغاز کرد و مانند بسیاری از رپ‌خوان‌های آن دوره، فعالیت زیرزمینی داشت و چند مرتبه بازداشت شد. وی پس از ابراز پشیمانی از رفتارهای گذشته‌اش، آرام آرام توانست با نزدیک شدن به جریان‌های سیاسی مجاز، امکان فعالیت آزادانه در زمینه موسیقی را به دست آورد. انتشار نمآهنگ «انرژی هسته‌ای» بر عرشه یک ناو ایرانی، احتمالا نفطه اوج فعالیت‌های مجاز تتلو بود. وی در کارزارهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با ابراهیم رئیسی، کاندیدای اصلی محافظه‌کاران دیدار کرد.

تتلو در جریان قتل آتنا اصلانی، دختر بچه هفت ساله در پارس آباد مغان، پدر و مادر این دختربچه و «بی حجابی» را مسئول کشته شدن این کودک توصیف کرد.

تتلو در سال ۱۳۹۷ از ایران خارج شد و چند بار علیه نظام جمهوری اسلامی و باورهای اسلامی شیعیان صحبت کرد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک روز پس از احضار به دادسرا تتلو برای دریافت گذرنامه به سرکنسولگری ایران رفت

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند