Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

«گرسنگی جان کودکان لبنانی را خواهد ستاند»؛ حدود ۱ میلیون نفر در بیروت از تامین مایحتاج ضروری عاجزند

کودک پناهجوی سوری در لبنان
کودک پناهجوی سوری در لبنان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صندوق نجات کودکان می‌گوید پیش از پایان سال، کودکان لبنانی به دلیل فقر و گرسنگی جان خواهند سپرد.

آگهی

نزدیک یک میلیون نفر در بیروت دیگر نمی‌توانند مایحتاج ضروری خود را تهیه کنند و کودکان بسیاری در این کشور در معرض مرگ بر اثر گرسنگی هستند. کل جمعیت لبنان کمتر از ۷ میلیون نفر است.

موسسه خیریه صندوق نجات کودکان با انتشار گزارشی در این خصوص می‌گوید ۹۱۰ هزار نفر از شهروندان بیروت که بیش از نیمی آنها کودک هستند به دلیل بحران اقتصادی در این کشور غذا به اندازه کافی ندارند.

جاد ساکر، مدیر موقت این موسسه بین‌المللی که در لبنان فعال است می‌گوید: «ما پیش از پایان سال شاهد کودکانی در لبنان خواهیم بود که بر اثر گرسنگی جان خواهند داد.»

اقتصاد لبنان در ماه‌های اخیر با بحران شدیدی روبرو است و پول ملی این کشور حدود ۸۰ درصد ارزش خود را از دست داده است. این موضوع بر مشاغل کوچک و بزرگ نیز تاثیر گذاشته و به افزایش بی‌سابقه نرخ بیکاری در این کشور منجر شده است.

همزمانی بحران اقتصادی و همچنین شیوع ویروس کرونا، اوضاع نگران‌کننده‌ای را در این کشور عرب خاورمیانه‌ای رقم زده است. ساکر می‌گوید این بحران نه تنها به لبنان که به فلسطینی‌ها و پناهندگان سوری که در این کشور هستند نیز ضربه می‌زند.

صندوق نجات کودکان از دولت لبنان خواسته است ساز و کارهایی برای کمک به افراد آسیب‌پذیر در نظر بگیرد. دولت لبنان از صندوق بین‌المللی پول درخواست کمک و اعطای وام کرده است، اما هنوز این درخواست بیروت با موافقت رو‌به رو نشده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هشدار قحطی؛ سازمان ملل ۱۰۰ میلیون دلار به افغانستان و شش کشور دیگر اختصاص می‌دهد

دست‌کم ۷۰ نفر در اعتراضات لبنان زخمی شدند

کارنامه فقرزدایی در اتحادیه اروپا: ۹۰ درصد شهروندان همچنان قادر به تهیه غذای مناسب هستند