Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

دست‌کم ۷۰ نفر در اعتراضات لبنان زخمی شدند

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنابر گزارش‌های رسمی دولت لبنان، در این اعتراضات دست‌کم ۷۰ نفر زخمی شدند که در بین آنها هم معترضین بودند و هم نیروهای امنیتی.

آگهی

خیابان‌های شهر طرابلس در شمال لبنان شنبه شب ۱۳ ژوئن، صحنه اعتراضات و تظاهرات مردم ناراضی از عملکرد دولت بود که با دخالت نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد.

معترضان با سر دادن شعار علیه دولت و آتش زدن لاستیک‌های خودرو، خیابان‌ها را مسدود می‌کردند. نیروهای امنیتی پلیس و ارتش برای پایان دادن به این شرایط وارد عمل شدند که به شدت گیری درگیری‌ها میان معترضین و نیروهای امنیتی منجر شد.

بنابر گزارش‌های رسمی دولت لبنان، در این اعتراضات دست‌کم ۷۰ نفر زخمی شدند که در بین آنها هم معترضین بودند و هم نیروهای امنیتی.

این اعتراضات تنها به طرابلس محدود نماند و در خیابان‌های پایتخت، بیروت نیز دنبال شد. درحالیکه افزایش مشکلات اقتصادی، کاهش ارزش پول ملی و بیکاری مردم لبنان را به تنگ آورده است، محمد فهمی، وزیر کشور لبنان با «غیرقابل قبول» خواندن این اعتراضات، آن ‌را اقداماتی خرابکارانه از سوی آشوبگران دانست که در پوشش تظاهرات می‌خواهند آرامش و امنیت کشور را بر هم بزنند.

دور جدید تظاهرات از ظهر روز جمعه ۱۲ ژوئن در بیروت و همچنین طرابلس آغاز شده بود در روزهای شنبه و یکشنبه همچنان ادامه یافته است.

ارزش لیره لبنان از زمان آغاز تظاهرات ضد دولتی در اکتبر سال گذشته تا کنون حدود ۷۰ درصد کمتر شده و شیوع ویروس کرونا نیز به بحران اقتصادی در این کشور به شدت دامن زده است. دولت لبنان از صندوق بین‌المللی پول درخواست کرده تا برای خروج از این وضعیت بحران اقتصادی به این کشور وام چند میلیارد دلاری بدهد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«گرسنگی جان کودکان لبنانی را خواهد ستاند»؛ حدود ۱ میلیون نفر در بیروت از تامین مایحتاج ضروری عاجزند

تاکید آمریکا بر حمایت از لبنان با وجود مخالفت‌های حزب‌الله

کابینه لبنان در واکنش به سقوط ارزش لیره و اعتراض‌ها با میشل عون و نمایندگان موسسات مالی رایزنی کرد