Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«به فرانسوی‌ها کمک کنید نه آفریقایی‌ها!»؛ تجمع افراط‌گرایان علیه نماینده مجلس فرانسه

سیرا سیلا، نماینده مجلس ملی فرانسه
سیرا سیلا، نماینده مجلس ملی فرانسه Copyright Travail personnel/Jean-Luc Hauser
Copyright Travail personnel/Jean-Luc Hauser
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ژان کاستکس، نخست‌وزیر فرانسه تجمع راستگرایان افراطی در برابر دفتر یک نماینده سیاهپوست مجلس ملی این کشور را محکوم کرد و گفت: «جمهوری [فرانسه] در مقابل نفرت باید متحد باشد و واکنش نشان دهد.»

آگهی

تجمع روز شنبه گروهی از راستگرایان افراطی فرانسه در مقابل دفتر سیرا سیلا، نماینده سیاهپوست مجلس ملی این کشور واکنش بسیاری از سیاستمداران فرانسوی را برانگیخت.

اعضای یک گروه راستگرای افراطی به نام «نسل هویت گرا» روز شنبه در برابر دفتر این نماینده حزب حاکم «جمهوری به پیش» در حومه شهر «رُوان» در شمال فرانسه تظاهرات کردند. آنها به پیشنهاد سیرا سیلا که از دولت فرانسه خواسته بود هزینه تراکنش های مالی با کشورهای آفریقایی را کاهش دهد اعتراض کردند.

سیرا سیلا، نماینده ۴۰ ساله مجلس ملی فرانسه در نامه ای از وزارت اقتصاد فرانسه درخواست کرده بود که همزمان با شیوع ویروس جدید کرونا و تبعات اقتصادی آن، هزینه واریز پول به حساب های بانکی در کشورهای آفریقایی را کاهش دهد. بسیاری از فرانسویان آفریقایی تبار، پناهجویان و مهاجرانی که در فرانسه شاغل هستند به خانواده های خود در کشورهای آفریقایی کمک مالی می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اعضای گروه راست افراطی «نسل هویت گرا» در جریان تجمع روز شنبه خود پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «به فرانسوی ها کمک کنید نه آفریقایی ها!»

شعار «به فکر مشاغل ما باشید نه جوامع دور از وطن!» نیز یکی از شعارهای تظاهرکنندگان در برابر دفتر سیرا سیلا بود.

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه در واکنش به تجمع راستگرایان در برابر دفتر سیرا سیلا از طرف همه اعضای دولت با این نماینده مجلس ملی این کشور ابراز همبستگی کرد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «جمهوری [فرانسه] در مقابل نفرت باید متحد باشد و واکنش نشان دهد.»

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه نیز «رفتارهای نفرت انگیز» علیه سیرا سیلا را محکوم کرد. از سوی دیگر ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه «تعهد، عملکرد و عزم» سیرا سیلا را ستود و آن را مایه «افتخار» پارلمان دانست.

سیرا سیلا که عضو کمیته روابط خارجی مجلس ملی فرانسه است در گروه های دوستی پارلمانی کشورش با کشورهای بروندی، رواندا، سنگال و ترکیه حضور دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده فرانسوی با پارک خودرو در تقاطع عبور قطار از خجالت سرخ شد

ورود دادستانی فرانسه به پرونده نجات معجزه‌آسای دو کودک از آتش‌سوزی

مبارزه سخت برای کسب اکثریت در فرانسه؛ مافوق سابق ماکرون: دوران ماکرونیسم به سر رسیده است