ورود دادستانی فرانسه به پرونده نجات معجزه‌آسای دو کودک از آتش‌سوزی

ورود دادستانی فرانسه به پرونده نجات معجزه‌آسای دو کودک از آتش‌سوزی
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دادستانی فرانسه روز ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) اعلام کرد از والدین دو کودکی که به طور معجزه آسا از یک آتش سوزی در شهر گرونوبل این کشور نجات یافته‌اند برای اتهام «سهل‌انگاری و کوتاهی در مراقبت از کودکان» تحقیق به عمل خواهد آورد.

آگهی

دادستانی فرانسه روز ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) اعلام کرد از والدین دو کودکی که به طور معجزه آسا از یک آتش سوزی در شهر گرونوبل این کشور نجات یافته‌اند به اتهام «سهل‌انگاری و کوتاهی در مراقبت از کودکان» تحقیق به عمل خواهد آورد.

اریک ویانت، دادستان عمومی گرونوبل، گفته است والدین این دو کودک به زودی در جلسه استماع با حضور بازپرسان حضور خواهند یافت.

روز گذشته دو پسربچه ۳ و ۱۰ ساله برای نجات از آتش از پنجره خانه‌شان در طبقه سوم به پایین پریدند و به‌طور معجزه‌آسایی با کمک همسایه‌ها نجات یافتند. در ویدیویی که از این حادثه منتشر شده دو پسر بچه ابتدا در کنار پنجره دیده می‌شوند که دودی سیاه از خانه بیرون می‌زند. برادر بزرگتر نخست تلاش می‌کند برادر کوچکش را به سمت پایین و به میان همسایه‌ها بیندازد و سپس خودش را از پنجره به سمت زمین پرتاب می‌کند.

این دو کودک در آغوش همسایه‌ها که درست زیر پنجره آپارتمان آنها ایستاده بودند فرود آمدند. در جریان این حادثه مچ دست یکی از همسایه‌ها شکست.

بنابر گفته دادستان گرونوبل، مادر این کودکان حدود ساعت ۱۱ صبح برای خرید بیرون رفته و پدر آنان نیز ساعت ۱۱.۳۰ خانه را به سمت محل کار ترک گفته است. قرار بوده است مادر قبل از خروج شوهرش به خانه بازگردد، اما اندکی دیر کرده است.

هر دوی کودکان بعد از حادثه به بیمارستان منتقل شدند و تحت نظر قرار دارند، با این حال از آنجا که آسیب پایداری ندیده اند و خطر جانی آنان را تهدید نمی کند احتمالا به زودی ترخیص شوند.

واحد علمی- جنایی پلیس گفته است با توجه به نمونه‌های برداشته شده، محل اصلی بروز آتش سوزی اتاق نشمین بوده است.

در این حادثه ۱۴ نفر بر اثر استنشاق دود مسمومیت پیدا کردند و دو آتش نشان نیز به طور سطحی مجروح شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«به فرانسوی‌ها کمک کنید نه آفریقایی‌ها!»؛ تجمع افراط‌گرایان علیه نماینده مجلس فرانسه

آتش‌سوزی در برج مسکونی شارجه در امارات

یک زن در ارتباط با آتش‌سوزی مرگبار پاریس بازداشت شد