ترامپ: برای مقابله با جرم و جنایت نیروی امنیتی بیشتری به شیکاگو می‌فرستم

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا   -   کپی رایت  AP Photo

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر تاکید کرد که برای مقابله با جرم و جنایت نیروهای امنیتی بیشتری را به برخی از شهرهای ایالات متحده می‌فرستد.

شیکاگو و دو شهر دیگر تحت کنترل دموکرات‌های آمریکا در بین شهرهای مورد نظر رئیس جمهور جمهوری‌خواه برای اعزام نیروهای فدرال قرار دارند.

این سخنان در حالی مطرح شده است که در حال حاضر استقرار نیروهای فدرال در پورتلند و اورگن بسیار جنجالی شده است و مقام‌های محلی معتقدند که حضور این نیروها در میان اعتراض‌های مردم، تنش‌ها را افزایش داده است.

شعار «قانون و نظم» به یکی از شعارهای اصلی دونالد ترامپ برای انتخابات پیش روی آمریکا تبدیل شده است.

از زمان کشته شدن جرج فلوید، مرد سیاه‌پوست غیر مسلح به دست پلیس مینیاپولیس در تاریخ ۲۵ مه، اعتراض‌ها شهرهای آمریکا را دربر گرفته و در برخی موارد به آشوب و بی‌نظمی کشیده شده است.

در عین حال، خشونت‌های مسلحانه در مناطق شهری از جمله در نیویورک، فیلادلفیا، لس‌آنجلس، شیکاگو و میلواکی افزایش یافته است.

رئیس جمهوری آمریکا که محبوبیت وی طبق نظرسنجی‌ها به دلیل نحوه مدیریتش در همه‌گیری کرونا کم شده است گفت: «این میزان خشونت وجدان ملت ما را تکان داد.»

ما هر روز تلاش می‌کنیم تا امنیت را تامین کنیم. از کودکان کشورمان محافظت کنیم و عاملان اقدام‌های خشونت آمیز را به دست عدالت بسپاریم
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ که این روزها دموکرات‌ها را به ضعف مدیریت در مقابله با جرم و جنایت متهم می‌کند، افزود: «ما هر روز تلاش می‌کنیم تا امنیت را تامین کنیم. از کودکان کشورمان محافظت کنیم و عاملان اقدام‌های خشونت آمیز را به دست عدالت بسپاریم.»

با این حال اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا در توئیتی نوشت: «ما همچنان از حقوق اساسی خود در مقابل بی‌قانونی‌های ترامپ دفاع می‌کنیم- در پورتلند، شیکاگو و هر کجای دیگر که لازم باشد.»

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ معتقد است که در صورت انتخاب جو بایدن، رقیب دموکرات وی، سطح خشونت در کشور بدتر خواهد شود.

آقای ترامپ تاکید کرد: «آمریکا باید یک پناهگاه برای شهروندان مطیع قانون باشد، نه بیگانان جنایتکار.»

هیچ مادری نباید فرزند بی‌جان خود را به‌خاطر اینکه سیاستمداران از وظایف خود در تامین امنیت شهر سر باز می‌زنند در آغوش بکشد.
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

وی درباره شهر شیکاگو سومین شهر بزرگ آمریکا که شهردار و فرماندار آن از دموکرات‌ها هستند گفت: «اف‌بی‌آی (پلیس فدرال آمریکا)، بخش مبارزه با مواد مخدر، بخش خدمات مارشال‌های آمریکا [از زیر مجموعه‌های وزارت دادگستری آمریکا] و وزارت امنیت میهن، نیروهایی را به شیکاگو اعزام می‌کنند.»

وی افزود: «هیچ مادری نباید فرزند بی‌جان خود را به‌خاطر اینکه سیاستمداران از وظایف خود در تامین امنیت شهر سر باز می‌زنند، در آغوش بکشد.»

این سخنان در حالی مطرح می شود که لوری لایت فوت، شهردار شیکاگو روز سه‌شنبه در توئیتی نوشت: «تحت هیچ شرایطی به نیروهای دونالد ترامپ اجازه نخواهم داد تا به شیکاگو بیایند و شهروندان ما را وحشت‌زده کنند. »