Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ تهدید کرد به شهرهای با مدیریت دموکرات‌ها نیروی فدرال می‌فرستد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا
دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) بار دیگر تهدید کرد که برای اجرای قانون در نظر دارد نیروهای فدرال را برای آرام کردن اعتراض‌ها به برخی از شهرهای بزرگ اعزام کند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۲۰ ژوئیه (۳۰ تیر) بار دیگر تهدید کرد که برای اجرای قانون در نظر دارد نیروهای فدرال را برای آرام کردن اعتراض‌های به برخی از شهرهای بزرگ اعزام کند.

پس از آنکه وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا هفته گذشته شمار زیادی از نیروهای گشت مرزی و فدرال را به شهر پورتلند ایالت اورگن اعزام کرد، ترامپ گفت که وی می‌تواند این اقدام را در سایر شهرهای تحت رهبری دموکرات‌ها انجام دهد.

طبق گزارش‌ها، وزارت امنیت میهن اعلام کرد که پس از درگیری پلیس با تظاهرکنندگان به‌دنبال تخریب مجسمه کریستوف کلمب، آماده اعزام نیرو به شیکاگو است.

دونالد ترامپ به رسانه‌ها گفت: «ما در حال بررسی شیکاگو هستیم. به نیویورک هم نگاه داریم.»

وی در حالی از عملکرد ماموران فدرال در شهر پورتلند حمایت کرد که برخی از مقام‌های محلی و ایالتی خواستار توقف فعالیت‌ آن‌ها شده‌اند و از این نیروها شکایت کرده‌اند.

شهردار و فرماندار ایالت اورگان که دموکرات هستند، می‌گویند که معترضان از سوی نیروهایی بازداشت شده‌اند که هیچ لباس فرم یا نشانی بر تن نداشتند.

من نه تنها اعتقاد دارم که او[ترامپ] قانون را نقض می‌کند بلکه زندگی شهروندان پورتلند را نیز به خطر می‌اندازد.
تد ویلر
شهردار پورتلند

تد ویلر، شهردار پورتلند در توئیتی نوشت: «من نه تنها اعتقاد دارم که او [ترامپ] قانون را نقض می‌کند بلکه زندگی شهروندان پورتلند را نیز به خطر می‌اندازد.»

با این حال دونالد ترامپ با اشاره به اعتراض‌های سراسر آمریکا، ضمن متهم کردن احزاب رقیب خود گفت: «ببینید چه اتفاقی دارد می‌افتد. تمام شهرهایی که دموکرات‌ها اداره می‌کنند، تمام مناطقی که توسط لیبرال دموکرات‌ها اداره می‌شود، تمام جاهایی که چپ‌های تندرو در اختیار دارند. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که این اتفاق‌ها در شهرها رخ دهد.»

من قصد انجام کاری را دارم که می‌توانم به شما بگویم. چراکه اجازه نمی‌دهیم نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا، دیترویت، بالتیمور و اوکلند در ناآرامی باقی بمانند. اجازه نمی‌دهیم که این اتفاق برای کشورمان رخ دهد
دونالد ترامپ
رئیس جمهوری آمریکا

وی افزود: «من قصد انجام کاری را دارم که می‌توانم به شما بگویم. چراکه اجازه نمی‌دهیم نیویورک، شیکاگو، فیلادلفیا، دیترویت، بالتیمور و اوکلند در ناآرامی باقی بمانند. اجازه نمی‌دهیم که این اتفاق برای کشورمان رخ دهد.»

وی تاکید کرد که نیروهای مجری قانون را به این شهرها می‌فرستد.

در مقابل رند پل، سناتور هم حزبی ترامپ و از جمهوری‌خواهان ایالت کنتاکی از نیروهای فدرال انتقاد کرد و گفت: «جایی برای نیروهای فدرال یا ماموران ناشناس فدرال وجود ندارد.» وی خواستار کنترل اوضاع از سوی نیروهای مجری قانون محلی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش شهردار آمریکایی خواستار برخورد کنگره با اقدامات «غیرقانونی» نیروهای فدرال شدند

شهردار پورتلند در کنار معترضان ماند و گاز اشک‌آور خورد

آیا اعتراضات دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکا توسط جورج سوروس تامین مالی می‌شود؟