افت ۷ میلیارد دلاری فروش کوکاکولا در دوران قرنطینه

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
A worker delivers Coca Cola products in Nashville, Tenn
A worker delivers Coca Cola products in Nashville, Tenn   -   کپی رایت  AP Photo

درآمد گروه نوشابه‌سازی کوکاکولا در سه ماهه دوم سال جاری میلادی به دلیل تعطیلی کافه‌ها و رستوران‌ها در دوره قرنطینه، ۲۸ درصد کاهش یافت.

غول تولیدکننده نوشابه‌های غیر الکلی در جهان روز سه‌شنبه اعلام کرد که درآمد این شرکت آمریکایی در فاصله ماه‌های آوریل و ژوئن گذشته نزدیک به ۷.۱۵ میلیارد دلار کاهش یافته که این افت ناشی از کاهش فروش مجموعه محصولات این شرکت از فانتا گرفته تا اسپرایت بوده است. 

بر پایه اعلام این گروه، فروش نوشابه‌های گازدار غیرالکلی این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری ۱۲ درصد کاهش یافته و در این میان فروش شناخته‌شده‌ترین محصول آن یعنی کوکاکولا ۷ درصد افت کرده است. همچنین فروش آب‌میوه‌ها و نوشیدنی‌های گیاهی این شرکت نیز در این مدت ۲۰ درصد پایین آمده است. بالاترین کاهش فروش نیز با ۲۴ درصد به آب و نوشیدنی‌ها ورزشی عرضه شده توسط این شرکت اختصاص یافته است. 

با این حال روند فروش این شرکت با نزدیک شدن به تابستان و کاهش محدودیت‌های عمومی به دلیل شیوع ویروس کرونا به ویژه در خارج از آمریکا که سهم ۵۰ درصدی در گردش مالی این شرکت دارد، رو به بهبود است. به طوری که افت فروش ۲۵ درصدی در آوریل در ماه ژوئن به ۱۰ درصد و در ژوئیه به ۵ درصد کاهش یافته است. 

کوکاکولا ابراز امیدواری کرده که با بازگشایی کافه‌ها و رستوران‌ها در خارج از آمریکا کاهش فروش این شرکت در تابستان متوقف شود ولی به دلیل ابهام‌های موجود در خصوص شیوع ویروس در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ هنوز امکان پیش‌بینی تاثیر کلی همه‌گیر شدن بیماری کووید ۱۹ بر عملکرد مالی خود را ندارد. 

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید