روستای ۲۸ نفره ایتالیایی تولد نخستین نوزاد پس از ۸ سال را جشن گرفت

نوزادی که روستای ۲۸ نفره را شاد کرد
نوزادی که روستای ۲۸ نفره را شاد کرد Copyright کانوا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ما با آغوش باز از همه استقبال می‌کنیم... این هیجان انگیز است که کودک کوچک من در بین ساکنان مورترون حضور دارد و حتی اگر اندکی، توانسته است جمعیت روستا را افزایش دهد.»

آگهی

مورترون روستای کوچکی در ایتالیا پس از هشت سال با به دنیا آمدن یک نوزاد یک ساکن جدید را پذیرا شد.

روستای مورترون مکانی کوهستانی در لومباردی ایتالیاست و با اضافه شدن دنیس، کل جمعیت روستا به ۲۹ نفر افزایش یافت. آنتونلا اینورنیزی، شهردار مورترون می‌گویند که این یک جشن واقعی برای کل روستا است.

متئو و سارا والدین دنیس با قراردادن روبان آبی روی در خانه خود از سنت ایتالیایی‌ها برای اعلام تولد این نوزاد پیروی کردند. این نخستین بار از سال ۲۰۱۲ است که چنین‌ روبانی در این روستا دیده می‌شود. در سال ۲۰۱۲ دختری در این روستای کم جمعیت به دنیا آمد.

سارا در گفت‌وگو با رسانه‌های ایتالیایی از نگرانی‌ها در زمان بارداری همزمان با همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در لومباردی صحبت کرده است.

وی گفت: «بارداری در زمان یک بیماری همه‌گیر آسان نیست. نمی‌توان بیرون رفت یا عزیزان خود را دید.»

این هیجان انگیز است که کودک کوچک من در بین ساکنان مورترون حضور دارد و حتی اگر اندکی، توانسته است جمعیت روستا را افزایش دهد
سارا
مادر دنیس نوزاد تازه متولد شده

وی با خوشحالی از افزایش جمعیت روستایش گفت: «ما با آغوش باز از همه استقبال می‌کنیم... این هیجان انگیز است که کودک کوچک من در بین ساکنان مورترون حضور دارد و حتی اگر اندکی، توانسته است جمعیت روستا را افزایش دهد.»

چند هفته پیش از تولد دنیس مقام‌های ایتالیا از کاهش نرخ زاد و ولد در این کشور اروپایی در سال ۲۰۱۹ خبر داده بودند به طوریکه سال گذشته ۴۲۰ هزار و ۱۷۰ نوزاد در این کشور به دنیا آمده است که کمترین میزان تولد از زمانی است که کار ثبت تولدها در سال ۱۸۶۱ در این کشور آغاز شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج یک تحقیق: تولد دختران طی ۱۰ سال آینده حدود ۵ میلیون نفر کمتر از پسران خواهد بود

نرخ زاد و ولد در ژاپن برای نخستین بار به زیر ۹۰۰ هزار نوزاد رسید

انتقاد و هشدار پاپ فرانسیس نسبت به کاهش نرخ زاد و ولد در اروپا