شیوع کرونا در ایران؛ جان باختن ۲۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
شیوع کرونا در ایران؛ جان باختن ۲۱۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته
کپی رایت  AP Photo

ویروس کرونا همچنان در ایران با سرعت قربانی می‌گیرد و بار دیگر حد نصاب جدیدی را در تعداد جان‌باختگان در یک روز به ثبت رسانده است.

روز دوشنبه ۳۰ تیر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد ۲۱۷ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گفتۀ او در این مدت ۲ هزار و ۴۱۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ نیز در کشور شناسایی شده و به ثبت رسیده‌اند. این در حالیست که این عدد تنها به کسانی که آزمایش کرونا داده‌اند محدود می‌شود و بسیاری دیگر از افراد مبتلا که آزمایش نداده‌اند یا از ابتلای خود به این ویروس مطلع نیستند، در این فهرست قرار ندارند.

با اعلام جدید وزارت بهداشت ایران، تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۲۷۶ هزار و ۲۰۲ نفر رسید. همچنین با افزوده شدن ۲۱۷ نفر جدید به فهرست جا‌نباختگان بیماری کووید۱۹، تعداد کل فوتی‌های این بیماری در ایران به بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ نفر رسید.

با وجود افزایش نگران‌کننده آمار مبتلایان به ویروس کرونا و جان باختن بسیاری از افراد در ایران، دولت تصمیمی برای تعطیلی، قرنطینه یا اعمال محدودیت در کشور ندارد. همچنین شنیده می‌شود مراسم مذهبی مربوط به محرم و صفر و گرد‌هم‌آیی مخصوص این دو ماه نیز قرار است در ایران برگزار شود. این در حالیست که سرعت رشد ابتلا به ویروس کرونا در ایران نگران‌کننده گزارش می‌شود.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران روز دوشنبه در نشست آنلاین روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد اگر فداکاری‌های کادرهای درمان نبود، احتمال ۳ رقمی شدن تعداد جان باختگان ویروس کرونا در ایران وجود داشت.

او همچنین با اشاره به تولید بومی داروی رمدسیویر گفت: «داروی رمدسیویر تولید داخل که تولید آن از دو ماه پیش شروع شده، از روز گذشته (یکشنبه) در بیمارستانها توزیع شد.»

وزیر بهداشت ایران همچنین هشدار داد که وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در پاییز بدتر خواهد شد و با در پیش بودن بیماری آنفولانزا کار برای کادرهای درمان و پزشکی دشوارتر از این خواهد بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید