Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مخالفت ترامپ با دکتر فائوچی درباره وضعیت همه‌گیری کرونا در آمریکا

مخالفت ترامپ با دکتر فائوچی درباره وضعیت همه‌گیری کرونا در آمریکا
Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آنتونی فائوچی عضو آکادمی ملی علوم، فرهنگستان هنر و علوم آمریکا و مجمع فیلسوفان آمریکا و یکی از ویراستاران اصول طب داخلی هاریسون است و بیش از ۱۰۰۰ نوشتار و مقاله علمی دارد.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه گفت که با تحلیل آنتونی فائوچی، دانشمند ایمنی‌شناس و عضو ستاد بحران کرونا در كاخ سفید مبنی بر خطرناک بودن وضعیت بیماری کووید ۱۹ در ایالات متحده «مخالف» است.

دکتر فائوچی، رئیس مؤسسه ملی حساسیت‌ها و بیماری‌های عفونی آمریکا اخیرا با تأکید بر این که اروپا از نظر مهار کرونا در وضعیت بسیار بهتری از آمریکا قرار دارد گفته بود: «وضعیت فعلی واقعاً خوب نیست (...) ما هنوز در وسط موج اول قرار داریم، یعنی در موقعیتی حساس‌تر.»

آقای ترامپ روز سه شنبه به شدت به این سخنان واكنش نشان داد. وی فائوچی را كه عضو ستاد بحران کرونا در كاخ سفید است، «دانشمندی بسیار محترم» خواند و در عین حال گفت: «من فکر می‌كنم كه ما از وضعیت خوبی برخوردار هستیم. من با او موافق نیستم.»

وی سپس با لحنی کنایه‌آمیز گفت: «دکتر فائوچی اولش می‌گفت ماسک نزنید و حالا می‌گوید باید ماسک بزنید. او حرف‌های زیادی زده است. ما کار خوبی انجام داده‌ایم. فکر می کنم در دو، سه یا چهار هفته موقعیت خوبی خواهیم داشت.»

آنتونی فائوچی چه به‌عنوان یک دانشمند و چه به‌عنوان رئیس مؤسسه ملی حساسیت‌ها و بیماری‌های عفونی، مشارکت‌های برجسته‌ای در زمینهٔ پژوهش‌های اچ‌آی‌وی/ایدز و سایر بیماری‌های نقص ایمنی داشته است. وی عضو آکادمی ملی علوم، فرهنگستان هنر و علوم آمریکا و مجمع فیلسوفان آمریکا و یکی از ویراستاران اصول طب داخلی هاریسون است و بیش از ۱۰۰۰ نوشتار و مقاله علمی دارد.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرونا در آمریکا؛ ایالت کالیفرنیا ۸ هزار زندانی دیگر را آزاد می‌کند

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود