Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کرونا در آمریکا؛ ایالت کالیفرنیا ۸ هزار زندانی دیگر را آزاد می‌کند

زندان «سن کوئنتین» در کالیفرنیا
زندان «سن کوئنتین» در کالیفرنیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرماندار کالیفرنیا پیش از این گفته بود که سلامت محکومان در زندان‌ها یکی از «نگرانی‌های اصلی» مقامات این ایالت است.

آگهی

مقامات ایالت کالیفرنیا در آمریکا روز جمعه اعلام کردند که حدود هشت هزار نفر دیگر از محکومان را برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری همه گیر «کووید ۱۹» در زندان ها آزاد خواهند کرد.

مسئولان ایالت کالیفرنیا پیش از این ۱۰ هزار زندانی را برای کاهش جمعیت زندان ها همزمان با شیوع اولیه ویروس جدید کرونا آزاد کرده بودند. بنا به اعلام مقامات کالیفرنیا حدود هشت هزار از محبوسان در زندان های این ایالت زودتر از پایان دوره محکومیت خود آزاد خواهند شد.

منتقدان وضعیت زندان ها در آمریکا از آزادی زودهنگام حدود هشت هزار نفر از محکومان استقبال کرده اند. تصمیم آزادی این محکومان به دنبال افزایش موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در یکی از قدیمی ترین زندان های کالیفرنیا اتخاذ شد. تعداد مبتلایان به این ویروس در زندان «سن کوئنتین» (San Quentin) به بیش از هزار نفر رسیده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

AP Photo
زندان «سن کوئنتین» در کالیفرنیاAP Photo

گاوین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا پیش از این گفته بود که سلامت محکومان در زندان ها یکی از «نگرانی های اصلی» مقامات این ایالت است. به گفته فرماندار کالیفرنیا ۴۲ درصد از محکومان در زندان «سن کوئنتین» از نظر وضعیت سلامت «آسیب پذیر» محسوب می شوند.

در مجموع نزدیک به ۱۱۳ هزار نفر در زندان های ایالت کایفرنیا دوره حبس خود را سپری می کنند.

ایالت کایفرنیا با جمعیت ۴۰ میلیون نفری خود پرجمعیت ترین ایالت آمریکا محسوب می شود. تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار فرد مبتلا به «کووید ۱۹» در این ایالت شناسایی شده اند. از این تعداد بیش از ۶۸۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

ثبت بیش از ۶۳ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در آمریکا طی ۲۴ ساعت

داده های روز جمعه دانشگاه جان هاپکینز در آمریکا نشان می دهد که ۶۳ هزار و ۶۴۳ فرد مبتلا به ویروس جدید کرونا طی ۲۴ ساعت در این کشور شناسایی شده اند.

رکورد موارد جدید ابتلا به این ویروس در آمریکا روز پنجشنبه با بیش از ۶۵ هزار مورد روز پنجشنبه به ثبت رسید. تاکنون نتیجه تست کرونای بیش از سه میلیون و ۱۸۰ هزار نفر در ایالات متحده مثبت بوده است. از این تعداد ۱۳۳ هزار و ۹۶۹ نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار قربانیان روزانه در دو ایالت پرجمعیت تگزاس و فلوریدا طی روزهای گذشته به بیشترین میزان از زمان آغاز همه گیری «کووید ۱۹» رسیده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رابطه جنسی نگهبانان هتل با مسافران قرنطینه شده، منشأ موج دوم کرونا در ملبورن استرالیا

کرونا در آمریکا؛ یونایتد ایرلاین برای ۳۶ هزار کارمند خود نامه ترک خدمت می‌فرستد

مخالفت ترامپ با دکتر فائوچی درباره وضعیت همه‌گیری کرونا در آمریکا